fejlc
Pontos idő: 2019 nov. 19 19:56

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 113 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 24 16:28 

ágika írta:
A főbérlőt kellene lecserélni, az lenne a megoldás.

Egyetértek Ágikával!!! A hirdetési újságok tele vannak albérleti hirdetésekkel... Én egy percig nem gondolkodnék, hogy mit kell tennem!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 24 15:38 

A főbérlőt kellene lecserélni, az lenne a megoldás.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 24 15:21 

Drága tündér Kormi.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 24 12:24 

Szegény Kormi... [sir]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 24 11:37 

Sziasztok!

Ó szegény kicsi Kormi...biztos azt hitte érte jöttek. [:sad] Mekkorát csalódott [:crybaby] Összerándult a gyomrom is úgy sajnálom [sir2]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 24 10:47 
Site Admin

Most ment el Kriszti, Kormi gazdája.

Biztos, hogy megismerte, de nem mutatott különösebb érdeklődést. Inkább füvet rágcsált, szimatolt, napozott.
Viszont mikor becsuktam utána a kaput nagy lendülettel iramodott utána.
Most akkor mi van? [8.]
Mit gondolhat szegény? [:sad]

Azt mondja Kriszti, hogy beszélt a főbérlőnek macskaügyben, de az volt a válasz, hogy minden szőrös lesz. Hiába mondta, hogy ismeri a poszívót.
Már nem is tudom mit mondjak, milyenek az emberek.
Gondolom semmi újat nem tudnék. [:disgust]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 22 21:20 

junior írta:
Ha én beledöglenék az allergiába, vagy a 10 m2 -nél kisebb lakásunk lenne, akkor is szorítanék helyet az örök barátomnak. Fo?leg, ha tudom, hogy nagy eséllyel ítélem halálra. Ezt mindenkivel közlöm, aki felno?tt szobacicát hoz.
Na persze én nem vagyok normális.

Ezzel én is pont így vagyok. A végsôkig elmennék a macskáimért. Az a helyzet, h mivel én ismerem ôket, tudom, h nem számít mekkora lakásban élnek, nem számít, hogy napi min. 9-10 órát vannak egyedül - VELEM boldogok és azon kívül h elpatkolok, nem tudok más indokot elképzelni, amiért megvállnék tôlük.

De hát nem vagyunk egyformák...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 22 20:11 

Smussz, lehet hogy nem követtem az eseményeket, de miért nem tudod Kormit tartani?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 22 20:11 
Site Admin

Megtaláltam...igen a többi gazdikedvencét menhelyre adóval együtt, annak neveztelek.
Mások az elképzeléseink az egészről.
A pénz kérdést nem szivesen tárgyalom ki itt, de talán a leendő "páciensek" okulásából mégis csak két szót érdemes.
Nekem a pénz csak arra kell, hogy a macskákra költsem. És, ha a Te macskádra költök 35 ezret, mint Pocakra, akkor megteszem, ha van miből.
Csak tudod a férjem 70 ezres fizetése, ritkán állja meg a helyét kritikus esetekeben. Mert, mint néhány fórumon kiderült azt hiszik az emberek, hogy nekünk ingyen van minden. Ki kell, hogy ábrándítsak mindenkit.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 22 20:01 

Most látom, hogy nem léptem be hozzászólás előtt, de még mindig Smussz voltam.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 22 19:59 
Még ezen a lapon van, kb néhány hozzászólással ezelőtt a szarházi jelző.
Nem szép esszét akartam írni, csak nem akartam, hogy azt gondolja rólam bárki is, hogy felelőtlen vagyok. A macskát 10 éve kaptam, azaz 11 évesen. Ennyit a felelősség vállalásról. Ahhoz képest szerintem minden tőlem telhetőt megteszek.
Tudom, hogy nem a pénz kell, de azért rosszul esett, hogy lekicsinylően nyilatkoztál az összegről. Nekem sem kellemes, hogy csak ennyit tudtam adni.
Azt, hogy lelkiismeretesen gondozod a macskákat, abból szűrtem le, amit láttam nálad.
Akkor lennék szarházi, ha a macskát letettem volna a házad elé, és úgy hagytam volna ott, mint Manci néninél...

Holnap után megyek. Remélem ez segíteni fog, és ha kell, lemegyek minden héten, mostmár a hétvégi munkám lassan megszűnik. Addig is inkább a szapulásom helyett drukkoljatok Korminak, mert még mindig szeretném majd hazahozni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 22 19:37 

Kedves Smussz!
Biztosan vannak indokok arra hogy miért váltál meg Kormitól, de sajnos ő ezeket nem tolerálja. Bármilyen szép elemzést esszét írunk, az al ényegen nem fog változtatni.
Pocakkal ugyanez volt szeptember elején, a fél ország próbált neki segíteni. A végén a gazdi hazavitte. Másnap kezdett enni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 22 19:26 
Site Admin

Kriszti!

Kicsit csodálkozom, hogy mikor neveztelek sz*rházinak.?! [8.] De nem is
ez a lényeg.
Két dolog, ami a fontos.
1. Kormi nem fogja megérni, hogy Te visszavidd. Ezért hívtalak telefonon. Nagy kár, hogy ennyire elfoglalt voltál és nem olvastad előbb a fórumot, hogy gáz van vele is, mint minden felnőtt, gazdáját imádó macskával.
( Ezért egy kicsit furcsán jön ki, hogy "hálálkodsz, hogy milyen lelkiismeretesen" gondozom őket. [:nemerti] Nem tudhatod.)

2. Az oltási könyv alapvető dolog, ezt előre letisztáztuk. És, hogy nekem kell beoltatnom, ez is igaz, ha lenne még rá lehetőségem. De nincsen, mert Korminak nem az oltások, hanem Te hiányzol.
Ennek csak annyi az anyagi vonzata, hogy mi pont úgy működünk, mint Manci néni a szomszédban. Vagyis, a világon senki nem támogat - igaz kaját kapunk alkalom adtán.
Tehát, ha valaki családi problémáját kell megoldani, az pont olyan, mintha Manci nénit megkérnéd, hogy vállalja fel a gondjaid, mert Te albérletbe költözöl. Gondolod megtenné?
Fogalmatok nincs mit jelent ma Magyarországon alapítványnak lenni, mert olyanokból indultok ki, mint a stex, vagy akiket a médiákban láttok.

Jó lenne, ha egy kicsit a macska - egy élőlény - és esetleg az én szememmel is néznétek a dolgot. Mert ugye nekem kell végignézni a leépülését, esetleg a halálát egy gyönyörű, egészséges állatnak.
Ugyanakkor "végtelenül hálásak " a volt gazdik, azért amit teszek.
Sok kedves példa volt rá. [:sneaky]
A pénzed egyáltalán nem érdekel, de Kormi élete annál inkább.
Ma már a vizet is kihányta a Calo pet-el együtt.

Ebben az egészben az a végtelen szomorú, hogy nem fogjátok fel, hogy egy macskát, nem tehettek félre, mint egy fölös ruhadarabot. Sehová! Senkinek!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 22 18:41 

Sziasztok!

Kriszti vagyok, a 10 éves Kormi gazdája. Mostanra sikerült annyira elmélyednem a fórumban, hogy rátaláltam Junior nem túl pozitív véleményére...

Nagyon meglepődtem azon, hogy szarházinak nevezett és hogy a történteket úgy olvashatom vissza, hogy kimaradtak eléggé lényeges információk.

Nem szeretek magyarázkodni és nem ráz meg különösebben az sem, ha rossz a véleményetek rólam, de most kifejteném a részleteket.

Oltási könyv: nem találom, valószínüleg elkavarodott költözködésnél. Nem ez az egyetlen dolog, amit nem találok. De kerestem, nem is keveset.

Pénz: Nagyjából azzal egy időben találtam munkát, amikor a Kormit levittem. Nem álltam/állok valami fényesen anyagilag, és mivel ez is egy olyan munkahely, mint a többi, itt is hónap végén osztanak fizetést, ami esetemben ugye szeptember vége. Juniornak megmondtam, hogy ebben az időben már rendesen tudok majd pénzt küldeni. Igen, először csak 2800Ft-ot adtam, meg mondjuk 2 karton macska kaját. Ez is kimaradt. Azóta küldtem még 3000Ft-ot. És megmondtam, hogyha bármi kell a macskámnak, oltás, gyógyszer, annak az árát elküldöm. Ehhez képest azt olvasom, hogy én 2800 Ft-ért várnám el azt, hogy oltást kapjon... Miért nem lehet szólni nekem, hogy kell még pénz??? Plusz már meséltem ismerőseimnek is az alapítványról, mondták többen, hogy majd szeretnék támogatni. Erre persze garanciát nem tudok vállalni.

Amiért levittem: családi ok. Ennyi. És végigkérdeztem mindenkit kb., akit ismerek, hogy be tudná-e fogadni, sehova nem mehetett.
Hogy hozzám miért nem jöhet? Mert albérletben lakom. Ehhez kapcsolódóan ugye az is kimaradt, hogy mondtam, hogy visszaveszem magamhoz, amint lesz saját lakásunk. Azt is mondtam, hogy ez legrosszabb esetben is maximum fél-1 év múlva lesz.

21 éves vagyok, dolgozom 1 irodában részmunkaidőben és hétvégén még hostesskedem, nappali tagozaton járok főiskolára, ahol nem lógás az élet, hanem folyamatos munka. Minden nap 7 körül érek haza, ahol még vár ugye a házimunka. A hétvégéim már kedden be vannak táblázva. Most is úgy tudok lemenni, hogy már 1-kor dolgom van Pesten, úgyhogy hajnalban kelek.

Azért nem tudtam a fórumon sem érdeklődni, mert nem volt időm internetezni sokáig. Egy új munkahelyen nem az szokott lenni az ember első dolga, hogy nekiül fórumozni. Plusz bele is kellett rázódni, rengeteg újdonságot kellett megtanulnom.

Közben persze folyamatos idegeskedés az életem, nagyon aggódom a macskám miatt. Kötődöm hozzá, mivel 10 év az 10 év.

Nagyon hálás vagyok Juniornak, hogy befogadta a Kormit és hogy ilyen lelkiismeretesen gondját viseli. Csodálatra méltó, hogy ennyi energiája van és ennyi macskával tud törődni. Köszönöm neki!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 06 19:49 

Maximálisan egyetértek Veled. Ha valaki felvállal egy élőlényt, legyen az gyerek, vagy egy kisállat, felelősséggel tartozik neki. Remélem az ilyenek is elszámolnak a tetteikért valahol és valamikor. úgy legyen !

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 113 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]