fejlc
Pontos idő: 2020 ápr. 08 15:55

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 190 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt!!!...Ideiglenes befogadás.
HozzászólásElküldve: 2008 szept. 22 14:14 

Köszönöm szépen a tanácsot a gyógyszerekre, igen ezt a két gyógyszert kapja vasárnap óta, tehát két napja. Csináltattam egy szűrést is, és mindhárom negatív lett neki, szerencsére. Merem gondolni, hogy a manók is negatívak. A 4 másik cicáról folyamatosan kapok hírt, nagyon jól vannak, egészségesek. A 2 kicsi is jól van, hatalmas az étvágyuk, játszanak, dorombolnak, velük már nem lesz semmi gond. Egy helyről jöttek hatan ha valami vírus lenne akkor a picik is rosszul lennének, és bár lehet hogy tévedek, de akkor nem nagyon reagálnának az antibiotikumra. ( ez nem biztos, tényleg lehet hogy tévedek) Gondolom az Illatoson annyira nem lehetett valami hilton, nem is tudom mit ehettek ott hetekig.
Azt mondta a doki, hogy talán annyi is elég volt Ivánnak, hogy elválasztották a mamájától és új környezetbe került, új állatokkal találkozott. Mert aznap jött ő is hozzánk, mint a mentett cicák, addíg a mamájával és a testvérével volt.
Szerintem a cicahalál témát ne emlegessük, ez közel sem olyan helyzet, csak aggódom érte, és a kicsiket meg nem tudom annyira elkülőníteni a biztonság kedvéért.
Beteg cicát nem adnék senkinek, volt rájuk egy jelentkező, de még ment kicsit a hasuk, inkább nem adtam őket, azóta mondjuk nem jelentkezett a lány, de ez nem is lényeges, nem lepasszolni akartam őket, hanem jó gazdit találni nekik, mint a másik 4nek.
Szóval, ha tényleg tudnál segíteni, kérlek gondolkozz el rajta, akár ideiglenesen is, amíg Iván jobban lesz. Szívesen látlak nálunk és felmérheted a helyzetet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 szept. 22 13:08 
Site Admin

Beruthiel!

Eddig csak olvasgattam, amiket írtál, de segíteni nem tudtam, nem mertem.
De kérlek, a most lázas cicádnak legalább 5 napig adj ketofent és minimum ceporexet.
Ha a kicsik megúszták a hasmenést, akkor a nagyobbnak is segít, ha nem valami más, rohadék vírus garázdálkodik Nálatok.

Befogadnám a kicsiket is, de sajnos nagyon nehezen veszem a cicahalált és bármilyen wellness is a menhelyekhez képest a mienk, nem egy életbiztosítás.
Normális gazdit meg kifogni, majdnem annyi mint a lottó főnyeremény. [:disgust]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 szept. 22 11:21 

Sziasztok!

Szeptember 6án mentettem 6 kiscicát az Illatos útról. 4 cica máris gazdihoz került. 2 manó még nálam van, 11-12 hetesek lehetnek, mindkettő kisfiú. Nagyon ment a hasuk, nem is nagyon adtam volna amíg betegek. Most hétvégén teljesen felgyógyúltak, és bár az egyik cicám nagyon nem szimpatizál velük, ezt a problémát már megoldottam.. Nagyon édesek és ugribugrik lettek. Viszon az egyik saját cicám, 4 hónapos sincs, csütörtökön lebetegedett, nagyon magas a láza, nem tudjuk lenyomni! Hűtő infúziót kap. Nagyon aggódom!
Szeretném kérni a segítségetek, valószínű a cicám, tőlük kaphatott el valamit, és mivel ők most már jól vannak, nem szeretném ha ide oda dobálnák a bacit. Nehezen jött rendbe a hasuk, és nem lenne jó ha újra betegek lennének. És őszintén szólva nagyon féltem Ivánt, a cicánkat is. 6 saját cicám van, nem tudom jobban elkülöníteni őket. Kérlek benneteket, akár ideiglenesen is, valaki fogadja be őket. Segítek az almoztatásukban és etetésükben is természetesen! Tudom, hogy mindenki tele van, kimerültek az anyagi források, de ebben segítek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 júl. 03 22:12 

Kedves Barátaim!

Múlt héten szombaton, az udvarunkon egy műanyag dobozba, beleköltözött egy egy év körüli anyacica ( szürke cirmos), és világra hozta a segítségemmel 2 pici kölykét
( egy fekete kislányt, és egy szürke tigriscsíkos kisfiút ).
Építettem nekik helyes kis házikót és az erkélyünk alatt éldegéltek békésen, tegnapig.
Tegnap aztán hazajött a szomszéd hölgy a nyaralásból, és mivel várandós, és toxoplazma negatív - ez azt jelenti, hogy retteg a macskától, mert ha hozzá ér egy macskához, vagy egy olyan tárgyhoz, amit a macska összejárt, akkor olyan betegséget kaphat tőle, ami veszélyes a babájára nézve.
Így megkaptam "ukászba", hogy mire visszajön július 15-én a következő nyaralásából, addigra tűnjön el innen a macska.
A kölyköket eredetileg is csak addig tartottuk volna a társasházunk udvarán, amíg el nem lehet választani az anyukájuktól, de most bajban vagyunk!

Egy olyan szerető gazdit keresünk, aki meg tudja azt oldani, hogy befogadja az anyacicát a kölykeivel, és ami a legfontosabb, bezárva tudja őket tartani egy hétig az új helyen.
A cica ugyanis nem a gazdájához, hanem a helyhez ragaszkodik, ellentétben a kutyával.

Ha van az ismerősi körötökben olyan, aki állatmenhelyen dolgozik, és ez a menhely befogadná a cica családot erre az átmeneti 6 hétre, legvégső megoldásnak ezt is elfogadom. Amíg a cicák a menhelyen lesznek, viszek nekik ennivalót, és keresek a kicsiknek gazdit ( a szürke tigriscsíkosnak már van is gazdajelöltje ), az anyacicát pedig vissza hozom ide, hiszen eredetileg valamelyik szomszéd ház macskája.

Ha valaki házhoz veszi magához a családot, őt is támogatom mindenben ugyan úgy, mintha menhely venné magához a cicákat.

Kérlek ha mással nem, azzal segíts, hogy tovább küldöd a levelemet, hogy találjunk valakit a cicacsaládnak. Köszönöm!

Üdvözlettel: Haramath Kata
06-70-9426-116, harmathkati@startvideo.hu

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 júl. 01 21:44 

SOS
Tegnap született kiscicákhoz keresek szoptatós mamacicát, mert az anyjuk
itthagyta őket.

Kérem, ha tud, minél előbb segítsen. Előre is Köszönöm!

Deák Csilla
csilla.deak@gmail.com

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 jún. 29 08:19 
Site Admin

Már nem azé', Gyerekek!

De könyörgöm, valaki nem tud 1 pici cicát megfürdetni és fecskendővel etetni egy darabig?
Mégis, mit várnak? És kitől? [:langol1]
Így ez nem fog menni. [:nem]
Valaki más is vállaljon már valamit, az ég áldja meg!
Néhány őrült nem oldja meg az egész ország dolgát... [:evil]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 jún. 28 16:51 

S.O.S. segítség kellene!!!
Szigetszentmiklós Csokonai úton bedobtak két kiscicát a szelektív hulladékgyűjtőbe! Mire odaértünk, már csak az egyik volt ott, de nagyon rossz állapotban van! Nagyon büdös szegény, reszket, nyögdécsel. A környéken már minden orvos bezárt, S.O.S valaki, aki el tudná vinni orvoshoz, mert nekünk hamarosan indulni kell egy altatásra váró kutyáért, nem tudjuk most elvinni!
Egy lánynál maradt a cica, aki a környéken lakik az ő telefonszáma: 06 30 590 5412
Légyszi, ha valaki tud, segítsen!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 jún. 11 17:55 

SOS SEGÍTSÉG KÉRÉS!
15. ker. Rákos út 60 állatklinika.
Másfél hete bevittek egy fiatal, kandúrt ripityára tört lábbal.
Kéne neki hely ahol lábadozhat.
lécci valaki szedje össze.
306 1364
Illetve a doki bácsi közvetlen:06209809865

Ha valaki intézkedik tudjak róla én is. megígértem neki hogy elhelyezzük.
Köszi
( Marha rendes volta doki, ki is herélte egy lendülettel. A pasi aki megtalálta mindent kifizetett de elhelyezni nem tudja. A macska járókeretben van , de azt mondja a doki bácsi hogy maradéktalanul felépül)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 ápr. 20 21:01 

Szasztok!
Képeket raktam fel Pamacsról a mi kedvenceinkhez!!! :m

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 ápr. 20 16:39 

Várjuk majd a fotókat :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 ápr. 20 16:31 

Nagyon klassz.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 ápr. 20 11:50 

Köszönöm szépen!!
Én úgy gondolom, hogy nem is annyira az ügyességen múlott, hanem óriási szerencsém volt!!!
Az új gazdi ígért mára egy fotót a cicáról, amint meglesz, elküldöm!
Átadom a simiket, és a jókívánságokat!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 ápr. 19 20:47 

Ennek tiszta szívből nagyon örülök,ügyi voltál [:clap] [:baby] :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 ápr. 19 18:29 

Zsuszka [kisangyal] [viragmacs]
Nagyon klassz,hogy máris új gazdinál van a szegény cicuska.Hosszú boldog életet kívánok nekik [repsziv]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 ápr. 19 18:16 

Zsuszka!

[szupi] [viragmacs]

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 190 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]