fejlc
Pontos idő: 2019 dec. 11 18:22

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3182 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 209, 210, 211, 212, 213  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 29 08:31 

Remek [:disgust] akkor majd imádkozok, mert ez már nem tudom megoldani. kerthez szokott mind a kettő, így muszáj őket néha kiengednem, a lakásban meg már nem tudom megoldani, hogy elzárjam őket. már mi sem tudunk ott félig normálisan sem élni. még egy használaton kívüli tálcám sincs alomnak, mert mindent kidobtunk. A franc se gondolta volna hogy kellhet még [:disgust]
Ááááá nem, ez már kicsit sok(k). [:crybaby]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 29 08:17 

Szia!
Ha Rozi bemegy abba a helyiségbe, ahol korábban Móric volt, akkor is megfertőződhet, uis Móric fenekéről ott maradhat pl. a szőnyegen egy kis mikroszkópikus méretű széklet (a coronavírus a széklettel fertőz).
Én úgy értettem, hogy mindig tartsd őket külön helyiségben.
A vírus a környezetben max 7-8 hétig él, utána elpusztul.

Egy macska 3 okból is lehet negatív, ha a közelében FIP+ cica van:
1. Immunis a vírusra (macskák 4 %-a!)
2. Épp abban a szakaszban van, amikor legyőzte a vírust (de újra megfertőződhet, mert a korábbi fertőzés nem ad védettséget az ismételt megfertőződés ellen).
3. Olyan sok vírus van a szervezetében, hogy a teszt nem tudja kimutatni (ennek az esélye Rozi esetében 0%, mert akkor ngyon rosszul lenne, emiatt ne izgulj).

Ha a FIP teszt pozitív, az önmagában nem jelenti azt, hogy FIP-es a macska!
Igazából annyit jelenthet, hogy kb 5-10% esélye van arra, hogy az lesz.
Ha nem néztek teljes vérképet, akkor nem lehet sokat mondani arról, hogy Móric hogy van, FIP-es-e egyáltalán vagy csak vmi más betegsége van, ami gyógyítható.

Szorítunk nektek.

Ui. Ha anyagilag megengedheted magadnak, akkor vegyél nekik Vetri-DMG-t (kb. 6000 ft).

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 29 08:05 

Szija!

Jaj isten őrizz, dehogy engedem őket össze! Hétfő óta, mióta hazahoztam Morcit, megy a szeparálás, hol Rozi van a lakásban, hol Móric, de általában Rozi :) Szoknia kell a lakásban élés érzését. Van külön evős és ivós táluk is, hogy még úgy se érintkezzenek. Odafigyelek erre, mert ha Rozi is beteg lesz, abba már én is belepusztulok.
Rozi jól van, seemi jelét nem látom semmifajta betegségnek, kap Béres cseppet és Royalos kaját eszik.
Morci jobb kedvben van, elég jól eszik, hordom szurira, nyomom neki ezt az olajat amit Junior mondott, bár tegnap meglátta a fecskendőt és betolatott a szekrény alá [:sneaky]
Nagyon igyekszem helyrepofozni, mert zárós határidőn belül el kell költöznünk a házból és akkor nem tudok már vele mit csinálni. Ahova Rozit viszem ott nem tudom elkülöníteni őket már [:sad]
Nem értem (de persze örülök neki), hogyan lett Rozi negatív amikor születése óta együtt vannak [:think]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 29 07:50 

Orsi!
Ha Rozi negatív, akkor NE engedd össze Móriccal!
Rozi egyébként jól van?
Móric hogy érzi magát?

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 29 06:56 

Tegnap csak olvasásnyi időm volt, de teljesen feldobódtam a Kormi jelentéstől. [:clap]
Le vagyok ám döbbenve, hogy a whiskas helyett a kitekatot eszi... [8.]
Lehet, hogy csak azért, mert látja, hogy így is külön figyelemet kap tőled, mivel felügyelned kell közben(??)
Ez a "véletlen" lábhozdörgölődzés jellemző rá, de hiszen pont tőled hallottam Junior, hogy a lányok így jelölik meg a "területük"", nem? [:hug]

most megyek vissza a mókuskerékbe, munka- suli-munka....

megint csak 5 órát aludtam [sleep]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 28 21:55 

Gondolunk Rátok [ima]

Mikor Paminak csepegtetni kellett már az üveget ha meglátta a kezemben elrohant. :csatt

Sok simi a cicnek!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 28 19:00 
orsi voltam, csak nem enged belépni >:|

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 28 19:00 
Szija Junior!

Tudtommal ivartalanítva van, pici vágás volt csak neki, elég kevés öltéssel...neizgassá'má', hogy ezt is elbacták :csatt
Rozi FIPje negatív lett!!!!
Móric papírját is megkaptam, én nem látok rajta semmi határértéket, csak azt, hogy pozitív [:sad] Nem tudom, lehet, hogy ezzel foglalkozó cége válogatja, hogyan értékel..nem tom [:sad]
Leírom most ide mit kapott a dokitól, holnap, ha nem időre kell netezni, berakom a másik topikba is.

Catosal 0,5 ml (ebből kapott tegnap másodszor)
Clomoxyl 0,5 ml
Dexafort 0,5 ml

Adtam neki az olajból, nem volt oda érte de lenyomtam..ma amikor meglátta elrohant, de este még próbálkozom.
Még mindig sokat alszik, bár szerintem a kedélyállapotát meghatározza az is, hogy nem érti mi van körülötte. Holnap viszem megint.

Szorítsatok még mindig [:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 28 14:16 

Mocsika Ki mondta, hogy ez a macs egy vadállat? Én? [8.] A világ legkedvesebb macskája, aki kiköveteli, hogy cipeljem a nagy s*ggét. Minden reggel a kapuban vár és menjünk sétálni. Ma már azt a gyönyörű fejét bedugta a vállam és az állam közé és kéjesen méregette a többi pór macskát. Simán hagyja, hogy bekenjem a szemét, ami szépen javul.

Kedves Junior,

Nagyon köszi a jó híreket Mocsiról. :)
Nagyon örülünk, hogy kezd beilleszkedni. Remélem így is marad.
Reméljük a beteg cicusok is hamarosan felépülnek.
Nagyon sok simogatos Mocsikának, és persze a többi cicának is!

Junior, köszönjük a sok odaadás és szeretetet amit a cicáknak adsz!

Timi & András

ui.: Folyamatosan figyeljük a forumot.
:m [/img]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 28 12:28 
Site Admin

Kormi jelentés!
3,6 kg volt mikor behoztad. Tény, hogy utálja a szobát, így most a rezervátumban kóbászol. Figyelmes, aranyos és "véletlenül" mindig hozzám dörgölődzik. Viszont szerintem nem hízott semmit.
ő Kite kat-ot akar enni, de a többieknek olyan hasmenést okozott, hogy csak őrizet mellett lehet etetni.

Mocsika Ki mondta, hogy ez a macs egy vadállat? Én? [8.] A világ legkedvesebb macskája, aki kiköveteli, hogy cipeljem a nagy s*ggét. Minden reggel a kapuban vár és menjünk sétálni. Ma már azt a gyönyörű fejét bedugta a vállam és az állam közé és kéjesen méregette a többi pór macskát. Simán hagyja, hogy bekenjem a szemét, ami szépen javul.

Kissopán. Te orsi, biztos, hogy ivartalanítva van ez a csajszi?
Nem érzem a vágás helyét a hasán. Mert ugye állandóan azt figyelem, hogy mi van a hasában. Ma elég kedvetlen és a kaja sem izgatja. Remélem csak átmeneti. [8.] Már nem is merek írni róluk. [felek]
Nem tudnád megkérdezni a dokitól, hogy milyen gyógyszereket adott Móricnak? Hátha megelőzhetnék valami nagyobb gondot.

Nem mintha Tamást érdekelné, de Répával van gondom. Felére lefogyott és állandóan követ és magyaráz, de nem tudom mit akar. Alig eszik és kóbászol össze-vissza. [:vakar]

Ez nem a volt gazdikra vonatkozik, de Logant kivittem a rezervátumba.
Persze Talpi a nagyfőnök, eljátszotta neki is a menő macs figurát. Hiába púpozta magát, még így is fele akkora volt, mint Logan.
Talpinak beigértem, néhány maflást és most kuss van.

Eszméletlen, hogy mennyire szeretik a szabadságot. [:disgust] Teljesen megváltoznak. Mégis óriási rizikó odavinni őket. Minden kajáláskor vissza fogom hozni. Ha már hideg lesz, biztos díjjazzák.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 26 18:18 

Már háromszor kajált? Biztos az én macskámról van szó? :) Otthon általában a maximum 1-2 tasak/nap volt. Vigyázzunk, még elhízik [:bleh]

Amúgy valami olyasmi rémlik, hogy 3-4kg körül mértük, amikor levittem.

Sajnálom a kis betegeket, bár nem tudom pontosan, mi ez a FIP, a leírásból szörnyen hangzik. Ha van bármi, amire szükség van innen Pestről és nem igényel autót a szállítása, akkor csak szólj!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 26 12:44 
Site Admin

Mostmár tényleg mázsálni fogom. Ma már harmadszor kajál. És jó étvággyal...ez a fontos. Igaz nekem most olyan pehely könnyű, de ha egy adag kakisúllyal is több, mint előző nap, azt én már pozitívan fogom értékelni. Fő a megfelelő hozzáállás, aztán majd alakul. Megszenvedtünk már egy kis jó hírért is. Úgy a volt gazdik, a cicusok és mi tagadás, én is.

Ja... Ketten is küldtek nekünk lovettát, amit ezúton köszönünk szépen.
Amint lehet eldorbézolom. Most azonnal nem mehetek, mert várom a debreceni adományokat, de utána Kormi, Répa és a kis beteg Boszikám kap valami finom darált húst.
Nem tudom, hogy Márványba merjem-e fektetni :fal azt a megmarhult eget!

Na ebben a topikban is van már minden. [:disgust]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 26 12:06 

Orulok, hogy Kormi mar ilyen kis jokedvu lett, ugy ertem a korulmènyekhez kèpest. Folyamatosan probalom nyomon kovetni az esemènyeket, de kozben dolgoznom is kell... [:sneaky]

Addig is smussz neki, amig èrkezem.
Ja, èn a smusszt arra szoktam mondani, amikor a macska olyan kis èdesen az emberhez dorgoli a fejèt. Szerintem ezt csak èn hivom igy :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 26 08:40 

:D :D :D Minden vacak macsnak! [:hug]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 26 08:02 
Site Admin

Szerintem Mocsika arra ébredt rá, hogy új rabszolgája van. [:sneaky] Ezt a kézenfekvő tényt ki is használja alaposan.
Piszok disznó! [:hug] A szeme megint begyulladt, de valamilyen telepatikus módon érzi, hogy a zsebemben a szemcsepp és olyankor egyszerűen kámforrá válik.
Nem értem, hogy tűnhet el egy akkora macska?! [8.] Pedig mostmár dudva sincs. Hacsak nem tanult meg teleportálni. [:sneaky]

Kormi tegnap már guberált az alutasasok közt, ahogy bontogattam a kajájukat. Végre láttam nyújtózkodni is. Szóval kezd olyan lenni, mint egy macska. Remélem jó időben mondom.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3182 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 209, 210, 211, 212, 213  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]