fejlc
Pontos idő: 2019 júl. 19 19:20

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 113 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: köszi a képeket
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 26 17:24 
:)
Köszi a képeket. Máskor is jelentkezem, ha tudok. Örülök, hogy a Jucika jól érzi magát és remélem cirminek is elmúlik előbb-utóbb a depije..
Üdv:Janó

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 17 23:05 
Site Admin

Kép Kép

[:welcome] Janónak szeretettel Cirmitől és Jucitól.

Majd jobb képeket is küldök, ha világos lesz.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 16 02:33 
Site Admin

Szia Janó!

Örülök, hogy hallani felőled. Meg persze, hogy érdekelnek a cicáid. ( ez alig mondható el egy-két volt gazdiról)

Jucikád nagyon jól van. Dagadt, szelíd, aranyos cica. Úgy megszokta a helyét, hogy nyugodtan nyitva hagyhatom az ajtót, akkor sem akar elmenni.
Cirmi, már nem olyan vidám. Először ki kellett venni a barátnője mellől, mert csomókban tépte a szőrét. A nyárom a rezervátumban volt, de aztán ott is nekiállt kopaszítani magát. Most már egy jó ideje itt van velünk benn. Néha még most is tépi a szőrét, de sokkal jobban van, hogy foglalkozunk vele. Kicsit sovány- mert ő is éhségsztrájkba kezdett- de jól eszik, csak sokat szomorkodik. Szereti, ha felveszem, de nem marad sokáig. Szerintem ő nem emészti meg a csalódást. De ezért ne hibáztatsd magad. Van ilyen. Sőt még rosszabb is.
Most, ha igaz kapunk egy csomó kaját és felhizlalom, mint egy malacot. Állandóan kapja a vitaminokat és immunerősítőt, hogy a depije nehogy fizikailag is levegye a lábáról. Szóval nyugi. Vigyázunk rájuk.
Valahol róla is van kép fenn, de majd holnap csinálok újakat és felteszem ide.

A honlapon lévő adatok most már tökéletesek. Az 1% is jár. ( Tavaly én néztem el a jogszabályt, meg még 7 APEH-os és a főügyész, de mostmár tök mindegy). Nekem is új telefonszámom van. Az is ott van a nyitóoldalon.

Egyébként marha peches hapsi vagy Te. Szedd össze magad!

Te még nem tudod a jelszót, tehát jól jegyezd meg:

Le van sz*rva a sz*r is!!! :cool E szerint kell élni, mert nekünk nincs más.

Örülök, hogy itt voltál. Gyere máskor is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Érdeklődés az adó felajánlásról!
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 15 23:05 

Sziasztok! Kb. 2005.auusztusában jelentem meg 2 cicámmal - Jucika és Cirmi- a juniornál. Minden további nélkül befogadták őket, annak ellenére, hogy az origo fórumon- ugyan segítő szándékkal- egyik haverom tbbet ártott, mint használt az ügyben.. A lényeg: Befogadták a cicákat..- jucikám beletörődve fogadta, cirmi meg egyenesen megsértődött és "szóba sem állt" velem.. Akkor, ott én azt ígértem: "megpróbálok segíteni, ahogy tudok"..terveim-, elképzeléseim nem jöttek be..ilyen van:(
Most vagyok abban a helyzetben, hogy- ha másképpen nem is- legalább a befizetett adóm 1%-ával próbáljam megköszönni a segítséget. Azt szeretném kérdezni, hogy ebben az adóévben, a mostani bevalláskor, TÉNYLEG?? a juniorhoz fog-e jutni a felajánlásom, vagy még mindig megy ez az APEH huzavona, ami 2005-ben volt? Amennyiben működik a dolog, akkor a főlapon szereplő adószám az él-e?? Arra fel lehet -e ajánlani? Ha változott, kérlek írjátok meg!

És utoljára- de nem utolsó sorban!!- szeretném megkérdezni, hogy hogy vannak a cicusok?? A Jucikáról tláltam képet a galériában ( ő összetéveszthetetlen:))/, de a cirmit nem látom:( ..érdekelne, hogy ő hogy van..:)
Sajnos..személyesen nem tudom meglátogatni őket, mert már nincs kocsim

Sajnos a telefonszámom változott ( mert ellopták az előző telót..) ezért - az általam már ismert- junior telefonszámot sem tudom:(

Kérem, ha olvassátok ezt az üzenetet..az email-címemre legyetek szívesek elküldeni ..ha lehet..

KöszönöMJano

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 26 07:04 
Site Admin

Sokan reklamálnak, hogy miért nincs megadva sem a honlapunkon, sem más helyen a címünk és a tel. számunk. [:nemerti]

Most a nálunk előfordult első esettel illusztrálom.

Két napja jött haza a kisfiam és csodálkozva hozott be egy kis szatyorban egy felbontott macskakonzervet és egy 40 dkg.-os száraztápot. Na - gondoltuk- milyen rendes emberek vannak. Tudják, hogy vagyunk és a maga módján segíteni akar. Mivel " kivételesen" megint nincs kajánk, jól is jött, mert a betegeskedő és a pici cicáknak tudtunk adni valami finomat.
Másnap jött egy házaspár, hogy cicát vinne, de már vagy ötször voltak itt és nem engedtük be. Amíg a kapuban megbeszéltük, hogy miért a hatalmas cana bokrok alól kiténferget egy kb. 4 hónapos kiscica. [:sad]
Egyből viszaesett az emberekről alkotott véleményem az eredeti állapotába.
Hát ezért volt ott kaja a kapuban! Csak a hozzátartozó élőlényről elfelejtettek szólni. Nem hiszem, hogy a fejét vettem volna a gazdinak, ha van annyi gerince, hogy beszól... van itt egy fölösleges kismacskám és fogadják be. Most szerencséje volt a kicsinek, de mivel egy piszok forgalmas főút mellett vagyunk, nyugodtan lehetett volna belőle bélyeg is. [:sneaky]
Szerencsére az a kis kaja ott tartotta a bokorban, amíg megtaláltuk. Na persze betegen, de legalább jól tápláltan.
Nem az az érdekes, hogy ez az illető jó gazdi, vagy sem, hanem, ha mindenki tudja hogy hol vagyunk tömegével fordulnának elő ilyen esetek, ami egyedül a felelőtlen gazdinak jó.
Annak ellenére, hogy a médiák szerint nem is létezünk, nincs cím és telefonszám, éppen elég sokan megtalálnak... mert azért hintettem szét magokat. Mivel azonban a legtöbb embernek belövése sincs, hogy mivel jár egy macska biztonságos felnevelése- ha létezik egyáltalán ilyen- ezért nagyon nem díjjaznám, ha karantén, vizsgálat és oltások nélkül tizessével dobálnák be hozzánk a szerencsétleneket.
Szóval ezért nincs könnyű elérhetőségünk. És nem is lesz. Aki akart, eddig úgyis megtalált és soha nem mondtam nemet. Legalábbis a behozott cicákra. Odaadni őket az más. Azért igencsak teljesíteni kell a leendő gazdinak. És mivel ezt kevesen teszik meg, nem is kapnak cicát.
NÁLUNK A MACSKA NEM FOGYÓESZKÖZ! őróluk szól az életünk!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 26 16:54 

Ez tényleg egy elég jó történet, köszönöm!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 26 06:36 
Site Admin

Nemrég kaptunk egy E-mail-t.
Nagyjából a kövekező szöveggel: Van két lány macskám+5 kicsi és érdeklődöm, hogy befogadják-e. [:nemerti]
Mindig nagyra értékelem az ilyen sokoldalú információt, ezért a levelet továbbküldtem a régi macskás barátaimnak, akik már ismerik a helyzetet.
Jöttek is a válaszok a gazdi kultúrális szintjét illetően.
Ha tanácstalan vagyok, akkor mindig ezt teszem, de sajnos döntenem nekem kell.
Írtam, tehát egy udvarias levelet, hogy esetleg, ha többet tudhatnék a helyzetről az mégsem ártana.
Itt most nem a helyzet maga, ami érdekes, hanem, ahogy a gazdi stílusa megváltozott, hogy valaki végre normálisan válaszol, sőt egyáltalán válaszol neki. o:)
Kiderült, hogy holt művelt, jóindulatú budapesti családról van szó, ahol ugye a szomszédok...
Végülis elhozták a cicákat, de alig tudtak megválni tőlük. A hölgy egyfolytában sírt, a férje pedig elvonult előre, hogy ne lássuk. A legkomolyabb összeget hagyta itt támogatásként, amit 10 év alatt kaptunk és azóta is érdeklődik a cicái felől. Szeptember első hétvégéjén jönnek meglátogatni őket.
A cicákkal elég sok probléma volt, mert felnőtteknél mindig ez van. Sőt az egyik lánycica megölte a barátnője összes kölykét. Az állandó érdeklődésre, előbb-utóbb meg kellett írnom a helyzetet.
Ami leveleket én kaptam?! [:crybaby]
Nem győztem vígasztalni. Már teljesen átmentem pszihiáterbe, mert az Isten bűntetésénél tartottunk. Meg soha nem bocsájtja meg magának, hogy nem harcolt értük. (Hát mondjuk ezt megtehette volna, meg az ivartalanítást is, de így utólag már teljesen mindegy.)
Ezt a történetet csak azért írtam le, hogy mi, úgymond "menhelyesek", már annyi tetű emberrel találkoztunk, hogy nagyon könnyen ítélünk meg mindenkit. Írtó kevés a türelmünk, bár én mindig igyekszem úrinő maradni - nagyon ki kell provokálni, hogy valakit kivágjak a kapun. És mégis az első levele után finoman szólva is a fasorba kívántam.

Aztán a második levelét is végig küldtem a barátaimnak és lehet, hogy nekik is tanulságként szolgált, hogy " Ne ítélj elsőre!" [:nem]
És maradjunk is ennyiben. [:flower2]

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 113 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]