fejlc
Pontos idő: 2019 nov. 12 15:04

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 113 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 26 10:18 

junior írta:
Tudod Vicus, nekem az a véleményem, ha az emberi ostobaság nem verné az egeket, akkor ez mind elkerülhető lenne.

Maximálisan egyetértek!

HIába...az embereket nem tudjuk megváltoztatni.A, tudatlanság szörnyű.És borzasztó,hogy ha valaki segíteni szeretne,akkor a saját korlátoltságunk megakadályozza,hogy belássuk igaza lehet a másiknak.Pláne ha egy élőlényen segíthetünk.

Az orvosok felelőssége sokkal nagyobb,mint amennyire ők gondolják.Egyszerűen istennek képzelik magukat.persze a tudás hatalom...és szépen vissza is élnek vele.Ahelyett,hogy helyesen használnák,ahogy a nyavalyás esküjüket is letették. [:sneaky]
MI afenét tanítanak ezeknek??Az orvoslás hivatás,nem egyszerű munka.
Nem tudom minek kéne történnie,hogy valami változzon. [:sad]
HOgy ne rázhassák le magukról a felelősséget ha elbaltáznak valamit. [:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 26 10:09 

2 hét??? tejóég [felek] hogy fogok róla gondoskodni ennyi ideig? hova fogok rakni? elkülöníteni? vasárnapig ki kell költöznünk [:crybaby]
igyekszem mindent megtenni érte. ezt az olajat hol tudom beszerezni??
Francba, hogy mindig valami, ahelyett hogy látnám, hogy boldogok, egészségesek és ontják magukból a szeretetet.
ha este nálam lesz az eredmény beírom a topikba ami a leleten van!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 26 09:32 
Site Admin

Tudod Vicus, nekem az a véleményem, ha az emberi ostobaság nem verné az egeket, akkor ez mind elkerülhető lenne.

Tudom, hogy milyen voltam én is kezdő macskás koromban. Semmiképp nem a gazdi a felellős ezekért. Először mind megszívjuk és aztán néhányan vesszük a fáradságot, hogy utána nézzünk.
Elenyésző %-ban vagyunk, akik úgy belemerültünk, mint Grabowszky, vagy én. ( persze nekem muszáj volt).

De alapvető hiba , hogy mivel ilyen szemét módon lenézik a macskákat, még arra sem veszik a fáradságot, hogy valakik- nem tudom kik- de felhomályosítanák a gazdikat.
Persze nagyobb üzlet, ha méregdrágán kezelik és sajnos meghalt. :düh Vagy el kell altatni. Az is pénz.
Vagy: miért van az, hogy a kombinált oltás csak azoknak használ, akik soha életükben nem találkozik sem a macskanáthával, sem a bélgyulladással. Ne akarjátok tudni, hány példát tudnék írni rá.
Vagy: miért kell veszettség ellen oltani a szobacicákat? Sőt egyáltalán a cicákat? Ugyanakkor a leukózis elleni vakcinát alig tartják.
Csak azért kell a veszettség, ha véletlenül megharap a 100 éve szobában tartott cicád, akkor a humán dokinak bizonyítanod kell, hogy nem vesztél meg.
A toxoplazmózis hisztériáról már nem is beszélve.

Orsi is járt az egyetemen kétszer. Mindkét állatkáját kinyírták. Ez a legegyszerűbb és a legbunkóbb dolog, amit egy orvos elkövethet.

Nem is írom tovább, mert csak berágatom magam.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 26 09:16 

Szegény sziszák... [sir2] Nem jutok szóhoz...rettenetes ez a betegség. [:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 26 08:55 
Site Admin

Orsi!

Eszembe sem jutott, hogy tudatosan hoztál nekem FIP-es cicákat.
Látod, hogy a dokik sem ismerik fel, nemhogy még egy "civil", aki ráadásul azt sem tudja, hogy ilyen létezik.
Arra kérlek, hogy amit felírtam és a doki is helyeselte, azt adjad Mórickának, sőt a kicsinek is.
Tehát a VETRY DMG-t mindkettőnek és a máriatövis magolajat Móricnak. Ez utóbbit elég 2 hétig.
A VETRY nem olcsó, de az olaj kb. 800 Ft. Hidd el, hogy megéri. Ha Móric túléli, akkor még az is előfordulhat, hogy nem lesz fertőző.
A vírusokat, CSAK a saját immunrendszerük képes legyőzni. Ez mindkettő azt segíti. Az olaj azzal, hogy kitakarítja a szemetet és ezzel az immunsejtek nem azzal vannak elfoglalva, hanem az eredeti tevékenységükkel, a védekezéssel.
Egyelőre én sem tehetek mást, mint Sopánékat és a sajátjaimat is ezzel kezelem, na meg persze árgús szemekkel figyelem a tüneteket.

Arról nem is beszélve, hogy már mutálodott a vírus. Ficere a nedves FIP-be halt bele, Móricnak száraz van és az enyémnek pedig az agyát támadta meg. A két kicsit nem tudom. Tehát muszáj időben -ha ez lehetséges- elkapni.
Láttad Ficere száját, hogy kezdett sárgulni. Móricnál is figyeld. Nagyon fontos. Meg a kicsinél is.
Én most is azt állítom, hogy Sopán a vírushordozó, tehát a kicsiben is benne kell, hogy legyen.
Ha megjön a vérvizsgálat eredménye lécci írd le az értékeket.
Szerintem a többiek is kíváncsiak rá, mert mint a mellékelt ábra mutatja, ez a sz*r mindenkivel előfordulhat. [:disgust]

Ha lehet, akkor a "betegségek...FIP" topikba. Mások okulására.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 26 08:22 

Reggelt Junior!

[:sad] ne haragudj, hogy nem hívtalak már tegnap este, de az egész napos nemevéstől kicsit rosszullettem, úgyhogy a (le sem akarom írni) boncolás után a doki engem mosott fel. Jól gondoltad, FIPje volt és annyi folyadék volt a hasüregében, hogy gyakorlatilag menthetetlen volt [:crybaby]. Láthatóan szenvedett tegnap, aztán hang nélkül elaludt. Nem ilyen sorsot szántam Ficinek. ő volt a legszebb cicám. 1,5 év..b..a meg. Nézegetem a képeket amiket róla csináltam mielőtt levittük őket, próbálom így megőrizni őt [:sad]
Móric: elkülönítettem Rozitól (őt bevittem a lakásba, érdekes éjszakánk volt, de nem érdekel), a Royalos kaját nagyon eszi, iszik is, és elég mozgékony. Reggel kiengedtem Rozit elvégezni a dolgát, és Morci mintha tudná, hogy a közelébe sem mehet. Este lesz a vérvizsgálatnak eredménye, bízom benne hogy helyre lehet hozni, rá a doki is azt mondta hogy menthető. Holnap viszem megint szurira.
Nem akarok dolgozni, velük akarok lenni [:crybaby] !!!!!! Meg fogok ma őrülni.
Isten látja a lelkem, hogy nem tudtam hogy Ficere ilyen beteg [sir2]
Remélem a testvére nem hagy el minket.

Még egyszer köszönöm amit értük tettél!!!!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 26 07:44 
Site Admin

Vicus26 írta:
Úramisten [:sad] Tényleg hatalmas gáz van.

MI bíztatót mond az a JÓ doki? [:nemerti]

Tegnap este telefonált orsi. Neki nem volt rangon aluli betartani az igéretét. [:sneaky]
Mire Ficerét kivették a hordozóból, addigra meghalt. [:sad] ( ő volt a másfél éves, hosszúszörű vöri cica.)
Móric, akinek még én is adtam esélyt - a doki is. Kapott 3 szurit és most eszik, meg jobb a hangulata is. De ettől még FIP-es!
Remélem az egészet orsi jobban le fogja írni, ha magához tér a megrázkódtatásból.
Az, hogy itt voltak nálunk 3 hétig, és még két társuk most is itt van elég nehéz problémákat vet fel a többiekre nézve. [:vakar]
A másik, pedig, hogy egy doki - nem ez - ivartalanításkor ne vegyen észre egy nedves FIP-et, az meg kész röhej. Merhogy mindkettő, ill. az itt lévő 2 is nemrég lett ivartalanítva. A fickó még most is állítja, hogy nem látszott semmi. Ki kéne verni a szemét az ilyennek.
A mostani doki azt mondta, hogy nem újkeletű dolog. Hát persze, hogy nem. De ezt miért nekem kell tudni, mikor évekig jártak egyetemre, egy csomó macskát megölnek, hogy tanuljanak belőle, több évtizedes praxis után...nem láttak még macskát?

Szegény orsi, a kétségbeeséstől fulladozva hallgatta, amiket mondtam - és ő legalább oda is figyelt - és azon csodálkozott, hogy engem nem visel meg annyira, mint őt.
Persze ő nem tudhatta, hogy napokig alig aludtam, mert éreztem, hogy ez van és volt időm felkészülni. Remélem, azért nem tekint szívtelennek, de van egy pont, amikor már nem lehet továbbfokozni a fájdalmat. ő még nem ért el odáig. [:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 25 18:58 

Aki ezt a költözködés témát elkezdte.......Gondolkodott is vagy csak írta ami eszébe jut??
Mint már említettem, lassan kilátásba kerül egy saját lakás.
Az albérletváltás meg nem úgy megy, hogy kinyitom az újságot, egyik este ide jövök haza, másik nap meg már oda.
Másik a 2 hónapos felmondási idő. 2 hónap alatt inkább meggyőzöm a tulajt.
Ha lenne időm költözködésre, akkor arra is lenne időm, hogy ne csak heti egyszer menjek le. Írtam már, hogy krónikus időhiányban szenvedek, a szolnoki vonaton is folyton lebukott a fejem... (átlag 5 órát alszom)

Mindegy. Ez volt az utolsó, hogy ezzel foglalkozom ezen a fórumon és nem a macskámmal.

Junior: én biztos voltam benne, hogy Kormi így fog reagálni, mármint hogy valamennyire közömbös lesz. Magához képest kedvesen fogadott, amúgy elég magának való macska, elég érdekes módon szokta kimutatni a kötődését. Szóval én a látogatásom után azt éreztem, hogy nagyon örült.
Biztos voltam abban, hogy a kertet nagyon fogja élvezni, abban visazont már nem, hogy elkezdene haverkodni a többi macsekkal.
Nagyon örülök, hogy elkezdett enni!!!!! [:clap] Olyan kis sovány volt... [:sad]
Szerintem most szombaton tudok majd menni. Remélem, ha észreveszi a rendszerességet, akkor még jobban lesz.
Igazából most a legrosszabb, hogy ugyan van jogsim 4 éve, még vezetni nem tanultam meg, akkor nem 4,5 óra lenne az út oda vissza... [:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 25 17:37 
Site Admin

Nekem nincs jó dokim.

Orsi elvitte most őket Pestre és várom a hívását, hogy mit mond. [:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 25 15:38 

Hát ez szörnyű !!!

Hol szereztél jó dokit ?
Szorítok, hogy sikerüljön hamar megállítani a betegség terjedését!
[ima]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 25 14:50 

Úramisten [:sad] Tényleg hatalmas gáz van.

MI bíztatót mond az a JÓ doki? [:nemerti]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 25 10:45 
Site Admin

A ménkű, nálunk a FIP.
És ezt is álmodtam.
Szegény Sopán családjába ütött belé...úgyhogy már hajnalba telefonáltam is orsinak, hogy nagy a gáz. Az enyémek közül 3-at kapásból el is vitt. [:sad] De most orsi imádott cicáinál kiderült, hogy miért nem hatott az antibiotikum + meg semmi.
Nagyon remélem tévedek és egy jó doki azt mondja, hogy megmenthetők. De, úgy látom, hogy az egyiknél a nedves formája mutatkozik, az pedig nagyon gáz. A másiknál még nem találtam folyadékot a hasüregbe, de ő nagyon rosszul néz ki.
Volt egy pici testvérük, aki úgy nézett ki, hogy alig kap levegőt, de nem a macskanátha volt a ludas, mert az antibiotikumra valamerre reagál, de ő belehalt. Most kellett rájönnöm, hogy ő is azért kapott olyan nehezen levegőt, mert a folyadék nyomta a tüdejét.
Sajnos mivel nem feltételeztem 2.-án mikor elhozták őket, így eszembe sem volt megnézni, hogy miért olyan nagy a hasa. Jó erőben van, nem rossz a kedve és meg is szokott gyorsan. Viszont 2 napja úgy lerobbant, hogy inkább szóltam orsinak, hogy csináljon valamit.
Annyi remény van, hogy az ínye nem csontfehér és a kötőhártyája sem. Viszont a szeme be van gyulladva, tehát nem is látszana.

Nagyon féltem az enyémeket is. Ott van Morpheus a pirszingelő, Durci a lopott cica, Sinus, Sopán a főmami és még egy jópáran.

Igazából abban bízom, hogy a nyállal terjed [:sad] - bár tudom, hogy nem, de hátha- és akkor van esélye Morfiéknak.
Aki járt nálunk 5.-én, akkor a balról az első elkülönítőre gondoljatok. [:sad]

Másfél éve már sikerült kiiktatni ezt a szemét vírust, de a Tiszának rohanok, ha megint akkora kárt tesz, mint anno.
Már a hétszentséget is fertőtlenítem...dehát a macsikat nem tudom.
Áhhh, sz*r ez az egész.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 25 09:01 

Halihó [:hi]

Hurrá,eszik Kormi [:clap] [:clap] Sok simi neki,nagyon örülök o:)

Jajjj,milyen ménkű JUnior?És mit álmodtál? [8.]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 25 07:33 
Site Admin

Sziasztok!

Hagyjátok szegény Kriszit. Biztos meg fogja próbálni elvinni Kormit.
Végülis, azt én is megértem, hogy az ő korában nagyon nehéz megküzdeni az emberi hülyeséggel.
Addig is, azt mondta, hogy minden hétégén meglátogatja.

Ennek örömére Kormi elkezdett szépen enni. o:) Amit tegnap hozott neki darált husit, jóízűen befalta. Most viszont inni nem látom.
Állandóan az udvaron lenne- valszeg ez tett neki jót.
Sajnos nincs mindig időm órákig kisérgetni. De azért igyekszem.

Ráadásul becsapott a mékű. [:nem]
Miért kell nekem mindig megérezni az ilyesmit. Egyszer valami jót is kéne, már megálmodni. [:disgust]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Kormi
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 25 07:16 

Kedves Smussz!

Igen, én is egyetértek a lányokkal abban, hogyha tényleg szereted Kormit, feltétlen megkéne próbálnod új albérletet keresni. Ha jól láttam bp-i vagy, itt rengeteg albérlet között válogathatsz. A többi kifogás, amit írtál az nem lehet ok arra, hogy Kormit ne vidd haza. Hídd el, hogy őt hiába látogatod meg. Minden cicás tudja, hogy a macsik helyhez kötödnek és utálják a változásokat. Ha a Te Kormid 10 évig Veled élt, akkor én is úgy hiszem, hogy inkább az "öngyilkosságot "válassza inkább, mint az új helyét.

Nekem is egy gyönyörű fekete 10 éves cicám volt és a mai napig fáj, hogy itthagyott minket és elment a cicamennybe betegsége miatt.

Mégegyszer arra kérlek, hogy próbáld megoldani és vidd haza a cicádat. Neki csak így adhatod vissza az életét.

Remélem, minden - amíg még nem késő _ jóra fordul !!!

A problémák azért vannak, hogy megoldjuk őket !!!
[:disgust]

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 113 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]