fejlc
Pontos idő: 2019 dec. 13 23:49

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 113 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 28 08:13 

Junior !

Hát nem semmi !

Tudom, hogy ilyenkor fáj a szíved, de meg kell tanulnod nemet mondani. Az ország összes elszaporodott cicáit nem fogadhatod be!
még az is szép és csodálatra méltó, hogy segítesz a bajba jutottakon.

Vetted a tegnapi üzenetem, melyszerint TNT-s kocsi viszi a kartonokat és valszeg előtte rádcsörögnek???

Már csak keddtől jövők!

Vigyázz a ciccekre!!! Simizd meg őket helyettem is, Vadmalackát ki ne felejtsd!
Remélem az enyimeket és megeteti a szomszéd, mert hagytam ott neki tejet és konzerveket.

Üdv.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 28 07:58 
Site Admin

Tisztelt Junior!

Az idén tavasszal az egyik macskánk elkóborolt, éppen akkor, amikor a tablettát be kellett volna adni neki. Később aztán előkerült, s haza hozott öt kiscicát. Sajnos két hónapig nem voltak ember közelében. Egynek sikerült gazdát találni, de a másik négynek nem. Ez ügyben szeretném az Ön segítségét kérni. Ha lehetséges az anyjukat is leadnánk, mert sajnos ismét elkóborolt.

Mi mindnyájan állatbarátok vagyunk, de ennyi macskát már nem tudunk eltartani. Így is összesen 13 macskánk van.

Azt szeretném megkérdezni, milyen módunk tudnánk eljuttatni a macskákat a farmra. Remélem, rendes gazdákra találnak majd.

Előre is köszönettel:

A legutolsó emilem! [:sad]
Most mit válaszolhatnék?
Hogyan értessem meg az emberekkel, hogy ők is vállaljanak némi fellősséget a macskákért?
Vagy, hogy mi már tényleg nem férünk. Vagy, hogy hypos csukába rohangálok, mert azt sem tudom, hogy védjem meg őket a fertőzésektől?
Vagy, hogy nem bírom már egyedül?
Felelőtlenség lenne mostmár egy cicát is befogadni, amíg nincs meg az 1% és nem tudunk új, tiszta helyeket építeni.
És még később is...hány macskát fogadjunk már be? Miért nem lehet ivartalanítani? [:crybaby]

Különben is nem a bajba jutott gazdikért hoztuk létre az alapítványt, hanem a bajbajutott cicáért. És ez a kettő közelről sem ugyanaz.

Lassan meg kell szoknom, hogyan mondjak nemet. Tudtam, hogy előbb-utóbb ez lesz, de akkor is nagyon idegesítő naponta egy csomó ilyen emilt kapni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 27 15:02 

Orsi!

Mind Veled vagyunk. [:vigasz]

A cirmik..rettnetesen szorítunk nekik!!! [ima] A TIednek,...a Junior cicáinak,ne legyen több beteg [:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 27 14:24 

Neked is köszönök minden bíztató szót, remélem Morci ezek után nem hagy cserben és a javulás útjára lép [:sneaky]
A költözés hosszú történet, és meglepő módon anyagi okok miatt kellett megválni a házunktól, ahol a cicáim is éltek eddig [:sad] . Innen két lakásba megyünk, ahova én viszek egy cicát, akit ugyan levittem Juniorhoz, de másnap el is hoztam. őt még be tudom vállalni, bár nem tudom, hogy fogja viselni a kertből lakásba felállást [:think]
Csak Morci jönne rendbe [:disgust]
Kitartás még van, az idegeim egyenlőre csak hétfő este mondták be az unalmast, szal próbálom bírni :)

Hála a bíztatásért :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 27 14:16 

Szia Ossi !

Természetesen én is nagyon szorítok Neked és a családodnak. Hála Istennek én a FIP-es betegséget nem ismertem, csak hallottam róla, így ehhez nem is tudnék hozzászólni, de az biztos, hogy én is aggodalommal figyelem a cicáid sorsát és drukkolok Juniornak, hogy sikerüljön elkerülnie a fertőzés további eltejedését.

A költözködéssel kapcsolatban meg azért hallgatok, mert fogalmam sincs róla, hogy miért kell anyukádnak 50 év után, és Nektek elköltözni, honnan és hová.

Úgyhogy itt vagyok mindig, mégha csendben is.

A bajok sajnos mindig tornyosulnak, azaz csőstől jönnek, de majd lecseng ez is. Idegrendszer, kitartás, erő kell és meglátod túl lesztek nemsokára rajtuk.
Addig is [ima]

Üdv.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 27 12:25 
[:aldas] Köszönöm szépen a bíztató sorokat, nagyon nagyon jól estek!! A többi macskatartó nevében nem beszélhetek, de nekem természetes, hogy foglalkozom velük azután is, hogy hozzád kerültek. És ez nem csak a kellemes dolgokra vonatkozik. És kértem is, hogy mindenről tudni szeretnék. Bár ez most nagyon nagyon rosszkor jött [:disgust] ..úgyhogy kb Móric volt a diliház tetején a pont, vagy dísz vagy mi.
A fiúknak pedig külön: [:blowkiss]
Valahol megértem anyumat is..leélt 50 évet ebben a házban, amiből most el kell mennünk, szerette volna legalább az utolsó heteket, békében, nosztalgiában, nyugalomban tölteni. Végülis ezt elég kemény feldolgozni. Ezért próbálom nyugtatni, és levenni a válláról a dolgot, a költözést meg bonyolítom éjfél és hajnal 3 között :)
Nem kell privi, menjen így minden tovább, jó ez így.
A képeknek nagyon örülnék [franko] , és annak is hogy jól vannak :) (ezt most akkor le is kopogtam)
És télleg köszönöm, ha nem tartassz/tartotok hibásnak, illetve azt is amit most értük teszel.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 27 11:52 
Site Admin

orsi, hidd el, hogy nem a lelkiismereted akarom terhelni, hiszen Te végképp nem tehetsz semmiről.
Azt is tudom, hogy mindent megtettetek, amit kértem. Ezeknek az anyagi vonzatával pedig végképp tisztában vagyok.

Csak azért írom le a többieknek, mert van olyan peches ember, aki kénytelen melózni és nincs ideje elolvasni mindent.

Grabowszkyval viszont úgymond" szakmai" konzultációt folytatunk. Amit a FIP-ről tudok, azt mind Tőle tudom.
De, ha ez téged zavar, akkor lenyomjuk priviben. Grabowszky is végigszenvedte ezt a rohadék vírust és profi módon fordítgatta nekem a világhálón található idevonatkozó szövegeket.

Aztán, mikor nyakig ültem a slamasztikában, másfél éve, akkor aztán saját szememmel láthattam olyan dolgokat, amiket Edit írt.
És most is biztosan igaza lesz, mert, ha akkor ki tudtam iktatni a FIP-et, akkor biztos, hogy most is sikerül.
Annál is inkább, mert most elkaptam Kissopánt és olyan egészséges mint a makk. :D Szép piros a nyelve, hízik, mint a malac és annyit is eszik, mint egy malac.
Úgyhogy nagyon kérlek nyugodj meg. SENKI NEM HIBÁZTAT SEMMIÉRT.
Sőt, ha ez vígasztal, nagyon tisztelem, hogy az első telefonomra rögtön itt voltál. SENKI nem viselte még így a szívén a cicái sorsát.
Ha nekem kéne megválnom az imádott cicáimtól, tuti, hogy a gumiszoba következne. Nekem tényleg nem élet az élet a macskuszok nélkül.

Tudod mit? Lefotózom a két cicákodat és elküldöm, vagyis felteszem. És ne Ficere képét nézegetsd, hanem Sopánékét.

Már eleve nagyon szimpi volt, hogy először körülnéztetek, hová kerülnek a cicáitok.
Szóval tudd le ezt a dolgot és foglalkozz azzal, amire most a fejreállt életedben szükség van.
Oksi? Kitartás! :cool
Sokkal jobb csaj vagy Te annál, minthogy most belebetegedj egy tragikus, de sajnos az élethez tartozó dologba.

A fiaimnak van hozzá szemük. [:fain]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 27 11:25 

Köszönöm junior a történet rövid vázolását [:sad]
Keveredik bennem a tehetetlenség, lelkifuri a cicáid miatt, az aggodalom, a versenyfutás az idővel nyomasztó érzése, a bánat Fici miatt és az, hogy (bár tom ez egyéni szoc probléma) lassan elérek anyagi lehetőségeim végére.
De hidd el amit tudok megteszek érte. Csak mellette még van az a rengeteg minden amiről írtam, és elég nehéz mindenhol ugyanolyan szinten megfelelni. Pláne ha az embernek még az anyját is istápolnia kell.
De egy pillanatig sem akarom mentegetni magam, sőőőőt most egyáltalán nem ez a lényeg.
Szorítok Morciért erős cica. Tegnap jött bújni, feltelepedett az ágyra (sose csinált ilyet), és beleevett a vacsimba.
Este adok neki az olajból.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 27 11:18 

Ha egy cica fertőzött, akkor - nagy valószínűséggel - mind fertőzött, ezt tudjuk.
DE ez nem jelenti azt, hogy ha egy (vagy akár több) cica megbetegszik és meghal, akkor mind beteg lesz.
Az a normális, ha egy cica megfertőződik a coronavírussal, akkor a szervezete legyőzi a vírust anélkül, hogy megbetegedne és egy idő után negatív lesz (ha a környezet ezt "támogatja").

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 27 11:06 
Site Admin

Hát igen, azt mi tudjuk, hogy a FIP teszt önmagában nem sokat ér, de a doki nem?

De nem is ez a lényeg- vagyis Móricnál, ill. orsinak igen.
De abból kimaradtatok, hogy Ficere és a Smaci is nedves FIP-ben halt meg. ők mind testvérek voltak. Most itt van még egy tesójuk és az anyjuk, akiken egyelőre nem látszik semmi.
Viszont nekem a velük lévő 3 cicámat úgy elvitte, mint a sicc. Ráadásul az a fajtája, ami szegény Mylordéknak volt. Az agyát támadta meg. A két kicsinyét szintén kinyírta.
Tehát reménykedhetünk, mert az kell, de elég kicsi az esély ilyen előzmények után, hogy szegénykém ne legyen fertőzött.
Orsiék egy kertes házban éltek 6 cicával, akiket mind idehozott. Aztán az egyiket visszavitte az új lakásba.
Szept.2.-án hozta őket és a kicsinek már a sok orvosi kezelés ellenére is légzési problémái voltak. Nem egész két hét alatt el is ment.

Mikor felhívtam orsit, először azt kérdeztem, hogy az az egy cicájuk mikor meghalt, mi volt a baja. Mivel felboncoltatták, a doki szerint "valami hasnyálmirigy". Gondoltam.
Szóval én úgy gondolom, hogy mivel sokáig együtt voltak és nagyon ragaszkodtak egymáshoz, rendesen megfertőzték egymást. Aztán rájött a stressz itt nálunk. Ez be is tette a kaput. Bár Ficerének már akkor nagy hasa volt mikor idekerült, de ki a fene gondolta volna?
Szegények állandóan az orvoshoz jártak.

De tudod...ne legyen igazam. Márcsak azért is, mert a többiekkel mi lesz? [8.]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 27 11:05 

Ha kezemben lesz a papír többet fogok tudni.
Egyenlőre azt tudom, hogy amit meg tudok érte tenni azt megteszem.
De legalább kaptam olajat. Ez is valami.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 27 10:45 

Ha csak FIP tesztet csinált az orvos, az nem ér szinte semmit. [:evil]
Ha pozitív, attól még egyáltalán nem biztos, hogy beteg!!! [:disgust]
Bagira akkor már feldobta volna a talpát 2,5 évvel ezelőtt (neki 1:640 volt a FIP tesztje, ezért simán rá lehetett volna fogni, hogy FIPes, DE a többi paramétere normális volt, így kizárhattuk a FIPet.)
Ezért kellene egy teljes vérkép (HCT, HGB, Albumin, Globulin, Totál protein stb.), mert csak ebből a kettőből együtt lehet következtetni a betegségre (vagy arra, hogy a cica nem is FIP-es). [:think]

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 27 10:44 

Jó rendben, felírtam, hogy ne felejtsem el. Holnap max délután biztos eljutok netezni.
Köszi az olaj beszerző hely tippet!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 27 10:38 
Site Admin

Orsi, kérlek, ha van időd, lécci írd le, hogy én miket írtam fel- amit itt is kapott- és a doki mit mondott rá, mert a többiek nem tudhatják.

Lehetőleg ezt is a FIP topikba. Talán segít másoknak is, ha látják.

Az olajat biztos megkapjátok a Herbaházban, a Százados úton. Ez a legnagyobb gyógynövény nagyker.

Örülök, hogy eszik, iszik és hát jó, hogy sokat alszik, mert azért nagyon kemény betegség az, amivel most küzd.
Ha most sikerül legyőznie, még újra megfertőződhet, de akkor sokkal is nagyobb az esélye, mintha itt marad a lúzer dokikkal és egy vadidegen társaságban.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 szept. 27 10:34 

Szerintem csak FIP tesztet [:sad]
Az orvos szerint és testvéréhez [:crybaby] képest sokkal jobban van, úgy látom reagál arra amiket hétfőn kapott. Ma viszem megint és megkérdezem az orvost is a béresről.
És télleg ne haragudjatok, vártam én is nagyon, de holnap ha az ég a földdel összeér akkor is megírom.
Köszönöm így ismeretlenül is hogy szorítotok neki [:aldas]

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 113 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]