fejlc
Pontos idő: 2019 júl. 19 19:21

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 468 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 24 14:52 

Dzsulo írta:
Egyik közös házi cicán sem látom, hogy bántanák O?ket, szerencsére.

Szerencsére nálunk sem, de ott csak kettô van: az a nôstény, amelyiket etetni szoktam és egy hatalmas szürkés-feketés kandúr, de ezt nagyon ritkán látom. A mi házunkban van 1-2 igazán beszükült ember, ôk azért türik meg a macsát, mert így legalább egér / patkány nincsen. Ez is vmi... [:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 24 13:57 

Nem bántják a fekete cicát, kap kaját, itt alszik a szomszéd lábtörlőjén. Tavaly is 4 szép egészséges cicát nevelt fel. Az egyik, tiszta szürke cica, fehér tapancsokkal, fehér gallérral, gyönyörű nagy fiú lett. A többiek is szépek.
Én már nem tudnám őt bevállalni, pedig mikor megláttam gondolkodtam rajta.

Egyik közös házi cicán sem látom, hogy bántanák őket, szerencsére.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 24 13:24 
Site Admin

Ha kaját kapnak, persze, hogy odamennek.
Én azokat írtam, ami nálunk leginkább előfordul.
A terhes cicát nem tudod kimenteni, mielőtt kárt tesznek benne?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 24 13:16 

junior írta:
Ezekben a társasházakban nem csak az állatvédelmi törvényt tartják figyelmen kívül, hanem azt is, ha a pincékben , az udvaron és a fészerekben nem lenne akkora kupleráj, akkor nem költöznének oda a macskák. [:sneaky] Pláne, ha senki nem eteti őket.

Pl. a mi lépcsőházunk pincéjébe, legbelülre, ahol mindenki része van, nem tudnak bemenni, csak a belső ajtóig jutnak, ott viszont nincs kupleráj. Az udvaron kocsik vannak, rendben van tartva, a cicák a kocsikon sütettik a hasukat. Sokan adnak nekik enni, én is, sokszor látom, hogy a maradékot megkapják kis tálkában, vagy zacsin kirakva. Nincs kupleráj, mégis itt vannak a cicák, és szerintem szeretnek itt lenni. Gyönyörűek, nem soványak, csak ha ivartalanítva lennének, nem lenne évről-évre egyre több cica. Nem elvitetni kéne őket, csak ivartalanítattni és nem lenne gond.
Nemrég megcsinálták a bejárati ajtót kulcsosra, azóta csak a vemhes cicát látom bent, mert beengedik/jük. :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 24 12:28 
Site Admin

Ezekben a társasházakban nem csak az állatvédelmi törvényt tartják figyelmen kívül, hanem azt is, ha a pincékben , az udvaron és a fészerekben nem lenne akkora kupleráj, akkor nem költöznének oda a macskák. [:sneaky] Pláne, ha senki nem eteti őket.
Ez nálunk is így volt mikor az a barom ÁVOS besúgó 14 gyönyörű cicát míniummal megmérgezett.
Azóta ellepték őket a patkányok, de ez nem számít.
Az első számú közellenség a macska. Nyilván azért, mert legalább 500-szor intelligensebbek, mint ők.

Az állateü. igazgatójának a hasonló házából is mi gyűjtöttük be a cicákat, de egyszerűen bezárkózott és nem vett tudomást róla, hogy az ő feladata lett volna tenni valamit.
Kész röhej! :csatt
Azért kellene ide is állatrendőrség, bizonyos jogokkal felruházva és nem pedig néhány jobb érzésű ember szélmalom harca lenne az, amit a törvény előír.
Biztos, hogy lenne rá pénz. Ezt még én is meg tudnám szerezni. Mert hiszek benne. És TUDOM, hogy vannak rá szponzorok. És embereket is tudnék... de, ha egyedül pedálozik az ember, akkor ugyan meg tudja fogni a sumák illetékes elvtársakat, de hosszútávon bíznak benne, hogy belefáradunk.
És sokan így is vannak. Inkább a struccpolitika, mint az állandó háború.
De azért vagyunk egy páran...csak ne ezen a nyavalyás középkori Szolnokon élnék!
Olyan veszedelmes barátaim vannak, hogy Isten őrizzen meg minden f*szfejet tőlünk. ( Bocsika :D ) De ez a gyengém és az erősségem is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 24 11:06 

Ez folyik a mi házunkban is... A közös képviselő azt mondta a gondnoknak, tüntesse el a cicákat. ő erre azt mondta vissza, ő nem viszi sehova, nem fogja elpusztítani őket... Most is vemhes a fekete cica, mint tavaly. Sok embert zavar, de nagyon sokan etetik őket, pedig ha ivartalanítva lennének, élhetnének életük végéig békességben, mert alapban senki nem kergeti őket, csak mikor megszületnek a picik, és befészkelik magukat a pincébe, na akkor van perpatvar...
Van itt 144 lakás, lakásonként kerülne egy ezresbe a dolog, de az emberek oda sem figyelnek, csak szitkozódnak, hogy ide pisilt a cica, meg büdös van, meg bolhák vannak, tegyen a gondnok valamit....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 24 11:03 
Site Admin

Janina...tudod menni ilyet láttam? :csatt
Most számoltam ki, hogy csak az üzemanyag költségünk 230 ezer Ft volt, azért, hogy az ilyen idiótáktól kimentsük a telejesen vad macsikat.
Persze fél sikerrel.
Úgyhogy mostmár előre levadásszuk a macsikat az idiótáktól. Volt olyan, aki üvegcserepet rakott a kajájukba. :düh

Ezeknek a cicáknak az élete évi 500 rongyba kerül. ( csak a doki és a gyógyszerek).De megéri. Nekem. [:sad]
Az a baj, hogy a szemétládákat nem vághatom pofán és az ő kajájába nem keverhetek üvegcserepet.
Bár pofánvágásra már volt példa. :Y

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 24 10:55 
Site Admin

Edit!
Nem a Ti állatorvosotokról beszéltem, hanem a stex és többi költöző műtőről. De sokan csinálnak ilyet a menhelyeknek is.
Ne akard tudni, hogy miket láttam, amit persze nagy előszeretettel tagadnak.
Biztosan van itt is kivétel, mint mindig.
Ha a kecskemétiek a rendes dokikhoz mennek, akkor persze semmi gond.
őszintén kívánom, hogy Neked legyen igazad.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 24 10:47 

ossi írta:
Ehelyett az emberek mit csinálnak? Hívnak valakit, aki oldja meg a problémájukat, vagy megmérgezik o?ket. Persze, jönnek az újabb macskák és a problémájuk nem szu?nik

Pont ezt olvastam a tôled kapott cicás könyvben és mennyire igaz! Van egy kolónia, amelyik ugyanott él hosszú ideje, ôket ha ivartalanítják, akkor nem szaporodnak viszont idegen macskát sem engednek oda. Ha viszont leírtják ôket, az nem csak embertelen hanem eredménytelen is, mert jön a köv. csoport és elfoglalja a területet.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 24 10:42 

Junior, én úgy tudom, hogy az összes kecskeméti állatorvos benne van az ivartalanítási akcióban. A műtét árának felét egy alapítvány fedezi, csak a másik felét kell a gazdinak állni. A mi állatorvosunk mondta, ugyanis véletlenül pont erre az időszakra esik a mi két macsink ivartalanítása is (jövő péntek).

Ez az állatorvos sok ismerősöm macskáját műtötte és mindegyik gyorsan, tisztán és komplikáció nélkül gyógyult. Nem véletlenül járunk mi is oda.

Tehát akit csak a pénz tart vissza az ivartalanítástól, az most mégis belevághat. A pontos összegről jövő hétvégén tudok nyilatkozni.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 24 10:35 
Site Admin

Edit!

Ezek az ivartalanítási akciók olyanokra vonatkoznak, akik felfogják agyilag, hogy fontos és az olyan menhelyekre, mint nálatok is van.
Nem sértésnek szántam. [:nem] Komolyan!
Én - a fanatikus őrült nem bíznám sem a stexre, sem más dokira a cicáimat, mert lásd az utolsó 7 cicám állapotát. Minden fenntartás nélkül kibelezik őket és a következmény is úgy látszik csak engem érdekel.

Sem a Famkat,sem más nem vállal felelősséget az állatok életéért.
És nem azért harcolunk?
Te elvinnéd ilyen helyre a cicádat?
Szerinted miért ide hozzák Kecskemétről is a cicákat?
Itt is meghal, aki sajnos olyan vírusba betegszik meg... de legalább megteszünk érte mindent.
Megszámoljam, mennyi kecskeméti cica van itt? Szerintem nem szükséges.
Addig, amíg nem az élete, hanem az ivartalanítása a legfontosabb, addig én akkor sem vinném ilyen helyre a cicákat, ha ők fizetnének érte.
Persze, tudom- hülye vagyok.

ossi...veled meg, mint általában maxin egyetértek. [:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 24 10:10 
Site Admin

Janina!

Nagy valószínűséggel igazad van, hogy T. nagyfőnökünk szóba sem állt volna Veled.
Én felhívtam magasságos polgármester asszonyunk jobb kezét. Azzal, hogy nem kérek semmit, de a választásokon verhetné a mellét azzal is, hogy mi vagyunk. És lehet, hogy nagyképű, de én tudom, hogy nincs ilyen másik az országban.
Na persze természetesen visszahív ...és azóta is hív.
Ezek nem látnak ki a pénztől és a hatalomvágytól a fejükből.
Egyszerűen ez a téma nem létezik számukra. Pedig esküszöm, hogy lenne egy csomó szavazójuk.

Azt tanultuk a reikin, hogy elkárhoznak a k..vák, a gyilkosok...na meg persze a politikusok. [:sneaky] Ami persze csak egy szöveg, de a legnagyobb csibészek ők a gyepes agyukkal.
De szerintem nem is ez lenne a dolguk. Hanem, hogy a törvényeket betartassák. Nem hiszem el, hogy nem lehet.
Ez lenne az első és legnagyobb lépés nekünk. Akkor talán nem kéne 50 évet várni arra, hogy eljussunk az angolok szintjére. Nem anyagilag- bár az sincs kizárva- hanem az eredményes melóra.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 24 10:10 

Sziasztok! Most volt időm picit beleolvasgatni...

dracaena írta:
De általában ha az embereknek nehezednek a körülményeik, akkor beszűkül a látókörük.

Az a helyzet, hogy az életszínvonalunk jóval magasabb, mint pl. 20 éve. Vagy bármikor a történelem során. Bár, az is igaz, hogy ha apránként is, de javul valamit az állatok helyzete is.

És az is tény, hogy az emberek még mindig abban élnek, hogy 'Isten az embert az állatvilág fölé rendelte". Mint ahogy a gyerek is csak egy gyerek, a szegénység -így a hajléktalanok is- szégyen, és "különben is, ő tehet róla"... De ehhez, szerintem, semmi köze az életszínvonalnak..

dracaena írta:
Az is baj, hogy pl. az ivartalanítást nem támogatják.
Idézet:
Angliábn 400 éve demokrácia van és pénzük is elegendő a vágyott dolgok megvalósításához.

Ez az, amiben mi le vagyunk maradva Anglia, meg úgy Európa mögött jó sokkal... Az úgymond, fejlett demokratikus országokban nem szokás az államra várni, hogy "én gondolok valamit, ő majd jön és alámteszi a pénzt jól". Angliában, Németországban sem úgy működik, hogy van rá pénz, akkor nesztek. Eezeknek az országoknak a többségében, a pénzeket ugyanúgy magánemberek adják össze, mint nálunk. Csak az emberek érettebbek.
És ne mondja senki, hogy persze, van miből.. Hihetetlen mennyiségben vásárolnak az emberek, tehát lenne miből. De közösségekre lebontva, pl egy pesti bérház udvarán élő macska kolónia által okozott problémák megoldása mennyi lenne? Él, mondjuk (télen) 10-15 macska. Hány család élhet együtt? 120ezerből már lehetne őket ivartalaníttatni, vagy pl. Famkatos pályázattal kevesebbért.
Ehelyett az emberek mit csinálnak? Hívnak valakit, aki oldja meg a problémájukat, vagy megmérgezik őket. Persze, jönnek az újabb macskák és a problémájuk nem szűnik, de nem gond, az emberek mindig is ezt fogják választani, mert az fel sem merül bennük, hogy a saját problémájukat, saját maguk oldják meg.. Ha elmagyarázod, hogy a problémájára az jelent megoldást, hogy ivartalaníttatják a cicákat és etetik, az lesz az első kérdés, hogy "és ki fizeti?" Pedig, ne mondja senki, hogy egy bérház közössége beleszakadna egy ekkora számlába.

Idézet:
El tudod képzelni, hogy a falusi nénike vesz egy macskaszállító dobozt 5 ezerért, aztán buszozik-vonatozik 3 órát oda, ugyanannyit vissza, és ivartalaníttat 20 ezerért?

Miért ne? Azért kérdezem, hogy miért ne, mert láttam ilyet. Láttam hordozót is. (Néni alig tudott menni, valami közeli faluból jött be és kereket szereltetett a hordozóra (ami egyébként rohadt nagy volt), hogy a cicáját tudja hozni-vinni a rendelőbe.) De hoznak az emberek cicát kosárkában, kézben, meg ahogy tudnak -ha akarnak.
Egyébként, a legtöbb faluban, főleg, ahol állattenyésztés is folyik, van elérhető állatorvos, ha más nem, pár faluval arrébb, és azt hiszem, ez a 20ezres számla inkább Pesre jellemző. Nálunk a legdrágább rendelőben is 5-8ezer, a cica nemétől függően.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ossi 2006 márc. 24 10:13-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 24 10:07 

Sziasztok!
Kecskeméten (és lehet, hogy nemcsak itt) április 15-ig ivartalanítási akció van.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 24 09:23 

junior írta:

Az ember képes magán segíteni, de az állatok a mi áldozataink.
Van egy csomó szervezet, aki segít a beteg gyerekeknek, a no?knek, a rákosoknak, mostmár a hajléktalanoknak is és még egy csomó más.
Miért ne lehetne a magunk szerény keretei közt emberséggel bánni az állatokkal is?

PONTOSAN ugyanezt gondolom én is!!

junior írta:
Most, ebben a választási diliben épp arra gondoltam, ha valamelyik politikus elejtené, hogy ...ÉS komolyan betartatjuk az állatvédelmi törvényeket és szigorúan elleno?rizzük az alapítványok munkáját, hogy mire költik az adófizeto?k pénzét...biztos, hogy szerezne egy csomó állatbarát szavazót. Nem az emberek helyett, hanem mellett.[:sneaky]

Csak látnám már... Amikor szeretett min.elnökünk az egyik tvmüsorban leült a pórnéppel beszélgetni, utólag megbántam, h nem jelentkeztem állatvédelmi témában (törvény, menhelyek, stb.). Ha nem is én, valaki nálam jobb kommunikátor bemehetett volna. Bár gyanítom, a lehetôséget sem kaptam volna meg... Tudom, h ebben az országban mindenkinek van vmi nyomora. De kinek fáj az, ha az állatok is megkapnák a nekik járó segítséget??

dracaena írta:
Az is baj, hogy pl. az ivartalanítást nem támogatják.

Bocsi, de ez nem igaz. A Famkat oldalán hónapok óta fent van az ivartalanítási pályázat, melyen menhelyek és magánemberek egyaránt részt vehetnek. De ami a vidéki nénikét illeti, tök igazad van. Sajna ez belátható idôn belül nem is hiszem, h változni fog.

Tudjátok, én apró lépéseknek is örülnék, csak látnám, h halad valamerre az állattartási kultúra, állatvédelem. De amíg - egy példa az ezer közül - a törzskönyvet kiállító szervezetek simán elnézik, h a pedigrés állatot a "tenyésztô" leadja az állatkereskedésben, addig nem tudok hinni a pozitív változásokban. És ez csak a jéghegy csúcsa, ennél sokkal súlyosabb problémák vannak a mélyben.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 468 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]