fejlc
Pontos idő: 2019 szept. 23 15:25

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 468 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mit tudunk a menhelyekről
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 25 19:52 

[:langol1]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 szept. 25 12:11 

[:disgust]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 szept. 24 12:14 
Site Admin

Kaptam egy - ill. több emilt - hogy lemondott a MÁOSZ frissen megszavazott elnöke.
Most mondjam, hogy beszéltem vele előre és szóltam, hogy ha van benne némi becsület, ezt nem fogja bírni? :m
Most van valaki, akiről méguccse tudunk semmit. Ez valszeg még jobban leveszi az állatok érdekeit.
Persze én vagyok a nagyon neg., de attól még így sem laknak jól a macsik. Az enyémek biztosan nem. [:sneaky]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 szept. 20 14:01 
Site Admin

Szia Kiscicás! :)
Bár telcsin lebeszéltük és díjazom, amit kell. De a hímnemű párom előkerítem és a kicsi babádról nyomom a képet, ha ez a tetves fotómasina engedi. ;)
Csak a többieknek írom, hogy reggel azért reszketett a hidegtől, mert a szupermami vizesre tisztogatta.
A héten jó időt mondanak - amitől mi melózhatunk, de ez csak 1 dolog.
Viszont a nagy rácsot behozzuk és alaposan alágyújtunk. Pici baba nem fázhat.
Sok csimangó nőt már fel így.
Sajnos a 19 karanténba nem merem betenni.
Ez itt nem Amerika és nem is altatunk el 1 milla macsit évente. :m
Nincs is 60 önkéntes és nincs semmi pénzünk és lehetőségünk se. De a háború az háború! >:|
Győzzön az immunrendszer és szeretetem. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 szept. 20 13:27 

Kedves fórum olvasók, kedves Junior!

Szeretnék csatlakozni az eddigi sok köszönetnyilvánítóhoz!
A mellettünk lévő telken, ahol jópár éve félbeszakadt egy építkezés, több napig sírt egy kb 4 hetes kiscica. Anyja otthagyta.
Az x. napon már nem bírtuk nézni, hallgatni szenvedését, megmentettük, bár tudtuk, hogy olyan dolgot veszünk a nyakunkba amire jelen pillanatban nem igazán vagyunk felkészülve, de bevállaltuk mondván ennyi esélyt megérdemel. Csipás szemeit megtisztítottuk kamillás vízzel és kapott egy nagy dobozt mint átmeneti szállás. Másnap elvittük dokihoz, kicsit meg volt fázva úgyhogy kapott gyulladáscsökkentőt és antibiotikumot.
Ezután gyorsan erőre is kapott! Nekem, nekünk még nem volt cicám így jó volt megtapasztalni, hogy bármilyen kis törődést meghálál és dorombolással ezt tudatja is. :)
Van két fiam (2 és 5 éves) akik szintén nagyon örültek az ideiglenes "kistesónak" és természetesen ők megis szerették volna tartani. Itt szereteném jelezni és felhívni a figyelmet, hogy részben miattuk döntöttünk úgy, hogy a cicus (Krampusz Vitamin :) ) nem maradhat nálunk, helyet kell találnunk neki mert egy kétéves kisfiú annyira tud szeretgetni egy kiscicát, hogy abba könnyen el is pusztulhat, úgyhogy ha valaki úgy gondolja magáról, hogy szereti a cicákat, kisgyerek mellé ne vegyen!! + egy kiscica törődést igényel, szinte annyit mint egy csecsemő! A lényeg, hogy nem játék, hanem egy ÉLŐLÉNY, akit ha befogadunk, felelősek leszünk érte!! Legalábbis ez lenne a normális... PL.: hidegben fázik majd megfázik, ha nem kap enni éhezik stb...
Szóval... Kellett találnunk egy megfelelő helyet ami nem volt egyszerű. Sok helyről elhajtottak, hogy cicákat sajnos nem. Ismerősök között sem volt aki befogadta volna. És ekkor jött a jó dolog, hogy belefutottam a neten a JUNIOR-ba! Telefon, hogy találtunk egy kiscicát, befogadnák-e? Elsőre jött a válasz, hogy természetesen, ha le tudjuk hozni, merthogy bpiek vagyunk. Nem gond, a cicus érdekében belefért. Fájó szívvel hagytuk ott Vitamint, de tudtuk, hogy sokkal jobb kezekben lesz. Rögtön kapott is egy cica mamát és két kis tesót és úgy néz ki be is fogadták.:)

Szóval minden tiszteletem a Junior-é! Olyan munkát végeznek szívvel lélekkel, amit csak kevesen tudnának. Örülök, hogy megismertem őket és hogy Vitamin jó helyre került! Köszönöm!!

Róluk tudom, hogy biztosan jó helyre kerül majd az 1%-om!

Üdv,Imre

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 aug. 06 16:02 
Site Admin

Idézet:
cosmogirl [:crybaby] Szomorú dologról kell beszámolnom! Budapesten édesanyám munkahelyén találtunk 4 kiscicát, csupán néhány hetesek. A kollégák egyből felhívták az egyik menhelyet (a nevét még sajnos nem tudtam megérdeklődni) ahol azt mondták macskára nincs szükség, inkább tekerjük ki a nyakát!

Borzalmas nem értem, hogy egy menhely vagy akár egy alapítvány vagy pusztán egy ember, hogy mondhat ilyet! Imádom az állatokat, és nem értem milyen lelkivilága van annak aki ezt képes lenne megtenni. Főlleg, úgy, hogy ezzel foglalkozik állatvédelemmel!

Ha találtok kis állatot vagy bármilyen más módon kapcsolatba léptek más ilyen hellyel azért jól nézzetek körül.

Köszönöm a Junior Kisállat Rezervátumnak, hogy elvihettük hozzájuk a cicusokat! Remélem lesz egy rendes szerető család, aki örökbe fogadja majd Őket!

Köszönöm!

Bocsi, de ide való!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 jún. 26 19:59 

[:sad] [:vigasz]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 jún. 26 14:51 

[:disgust] [:sad]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 jún. 26 14:37 
Site Admin

Peti épp most szedett fel Kecskemétem 1 t száraz kutya kaját. Viszi Paksra. :csatt Erzsikének az 500 kutyájával semmije sincsen. Az egy dolog, hogy nekünk se, de ha van valami út a segítséghez, akkor meg kell tennünk.
Naja, elcseszett Teréz anya. :P Peti meg a Teréz apa és bár totál beteg a Katinál jégesőben pakolt döglött kajától, de szóltam és ment a szerencsétlen.
Sokan kérdezték már, hogy bírja ezt a párom. Hát így!

Én szenvedek a pénz szerzéssel, életben maradással és Ő inkább megy, mert ezt nem tudná. Én meg az állandó vezetést és talicskázást.
Valahogy csak összeöregedtünk és jól elvagyunk.
Ha én kibukok - egyre gyakrabban [:disgust] - akkor hazajön a melóból és feltakarít és teszi mindazt, amire megkérem.
Mikor nincs már energiám kikelni az ágyból, akkor hozza a kaját és belém erőlteti.
Mit akarhatnék még csórikámtól? [nemtom]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 jún. 23 21:01 

http://macskapcsolat.blog.hu/2010/06/23 ... amenhelyen
És válogathatnak az önkéntesek között.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 jún. 22 18:54 
Site Admin

Haj, édes bogaram!
Szerinted, ki nem szarja le? [nemtom]
Frankón hozzászoktam a dolgokhoz. Ez jelenti az embereket. Olyan kis betűvel, hogy elolvasni sem tudnád. :P

Ami Rád tartozik az egy másik topikban van.
Semmi baj a kicsikkel. Csak ez a nyomi hosszú szőrű menekül, mert menekül. [gyagya]
Keresd meg a megfelelő topikot ITT és látod, hogy nem szambáztatok hiába.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 jún. 22 18:20 

Szia Junior!

Szomorúan olvasom a híreket [:sad] , de azért köszönöm a tájékoztatást. Tudom, hogy megtesztek mindent, és nagyon várom az újabb híreket a kis töpikről, na meg persze az összes szépségről! Vasárnap óta csak rájuk tudok gondolni, szinte már munka közben sem megy a 100%-os koncentrálás.Komoly erőfeszítésembe kerül [:flower] Nem vagyok egy nagy számítógép guru, de készítettem egy blogot, vagy mi csudát, www.cicamenhely.blog.hu, ahol leírtam azt amit itt a fórumon. Ja és persze tájékoztattam mindenkit a környezetemben aki él és mozog RÓLATOK, mert tudnia kell mindenkinek, hogy nincs párotok!
Nagy ölelést Nektek és ha jut esetleg egy csepp időtök, minden szépségnek egy nagy simit küldök!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 jún. 22 16:52 
Site Admin

Katinak és Mindenkinek!
Úgy vettem észre, hogy a fekete, hosszú szőrűek agyilag zoknik.
Szotyitól kezdve, Borzason át és az új kicsi Kati-féle cicáig. Csak rohan, bújik és a kaját sem láttam pusztítani.
A tesója frankón veszi a lapot, de ez ??... [gyagya] Ill. Ő!
Ma Peti bevitt egy bazi nagy fa izét, amiben százfelé bújhat. Meg is teszi, de enni is jó lenne az életben maradáshoz.
Már Juhászéknál le akarta venni a dokinő kezét. Az enyémet is - pedig nem sajnálom magam! Ki fogott rajtam a szájbanézésnél.
Dolgozunk az ügyön. :cool

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 jún. 21 15:36 

[:clap4] [:clap4] [:clap4] [:clap4] [:clap4]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 jún. 21 08:49 

Kedves Kati
Teljes mértékben igazad van a leírtakban,és egyetértek az előttem írtakkal is.Junior valóban a cicáknak adta az életét és minden tudását beveti,hogy segíteni tudjon.Nagyon szomorú,hogy igen kevés a támogatás amit kap,valóban sokszor nincs mit enni adni a cicáknak,de még a lehetetlent is megpróbálja a védtelen kisállatok érdekében.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 468 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]