fejlc
Pontos idő: 2019 dec. 07 10:45

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2077 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 135, 136, 137, 138, 139  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 01 08:26 

Kedves Mindenki!
Köszönjük a jókívánságokat.
Röviden az eddig történtekről:
Tegnap reggel 8ra vittük a kicsiket az orvoshoz, Csenge 3.20 kg, Gréti 3,40 kg volt. Délután 3ra mentünk értük, akkor már látszott, hogy felébrednek. Nem pisiltek maguk alá, mint ahogy általában a többi cica szokott infúzió után, altatásban. Na jó, kicsit büszke is vagyok.

Amikor hazaértünk, akkor kezdődött a dölöngélős mutatvány, elég fárasztó volt. Rendben a cicaalomra pisiltek, de egész mostanáig egy kortyot sem ittak. Csenge egész éjjel rajtam aludt (én meg a teljesen kiürített előszobában a kövön), Gréti vérig van sértődve. Pont erre számítottam.

Gréti ma reggel evett egy keveset, Csenge nem. Az orvos azt mondta, hogy csak konzervet vagy pépeset adjunk nekik, de ők CSAK száraz kaját esznek. KÉRDÉS: szerintetek adhatok nekik száraz tápot? Nem székrekedésesek, inkább mindig laza a székletük.
Nyomatjuk beléjük a Vetri-DMG-t, déltől Calo-Pet pasztát kapnak.

Nekem két félelmem van az ivartalanítással kapcsolatban:
1. nem ébrednek fel az altatásból (ezen már túl vagyunk)
2. olyan stressz éri őket, hogy kialakulhat a FIP, mert ugye ahhoz kétség sem fér, hogy coronavírussal fertőzöttek. Ezért kapják a Vetrit.

Csenge épp itt mosakszik (merthogy most is az előszobában vagyok, egy párnán ülök), Gréti pedig szemrehányóan néz. Ez a legnehezebb.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 31 19:14 

Kedves Grabowsky!

Hogy vannak a cicuk? Remélem hamar begyógyul a bibisük!
Most gondolom le sem veszed róluk a szemed.

Mi még mindig várunk Vackorral. De szánom rá magam nagyon, h. menjünk, még a köv. tüzelést megvárjuk.

Minden-minden jót, cili-mili

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 31 10:51 

Idézet:
Mondjuk van két német család is, akikkel kapcsolatban állok és nincsenek elájulva az ottani állatorvosoktól.

Abban az esetben, amit én írtam szerintem elsősorban a gazdi volt a hibás, mert ő vitte el a szemmel láthatóan terhes macskáját ivartalaníttatni. Kicsit elkésett vele..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 31 10:37 
Site Admin

Ezek szerint alaposan le vagyok maradva, pedig igyekszem.

Mondjuk van két német család is, akikkel kapcsolatban állok és nincsenek elájulva az ottani állatorvosoktól.
Persze az ilyesmit senki nem reklámozza. ők sem! [:sneaky]

Csak azt nem értem, hogy minek mentünk meg egy állatot, ha közben átlagban 4-et megölünk, mikor lenne esélyük az életre. Tán még nagyobb, mint az anyjának.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 31 10:26 

Idézet:
Elolvastam egy csomó könyvet és sehol nem divat a terhes cicákat ivaratalanítani, csak a hozzánk hasonló "fejlett" állatbarát országokban.

Én sajnos a saját szememmel láttam, hogy még Németországban is...Akkor hagytam fel állatorvosi ambícióimmal.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 31 06:44 
Site Admin

:yeye Hajrá Grabowszky és cicuk.

Ha jó a doki menni fog. Mi is szorítunk nekik!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 30 19:30 

Grabowsky! Az összes két és négylábú szorít nektek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 30 19:25 

Sziasztok!
Eltűntem, de csak mert influenzás vagyok és alig látom a képernyőt a könnyeimtől.
Holnap (pénteken) visszük Csengét és Grétit műtétre.
Szorítsatok nekünk, jó?

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 24 06:15 
Site Admin

Az biztos, hogy érzelem-vezérelt vagyok és ez nem is fog változni.
Nem csak azért, mert "halak" vagyok és nemcsak azért, mert túl öreg vagyok már hozzá, hanem azért is, mert alapjában véve egyik ember sem képes kifordulni magából és az ellenkezőjét csinálni az eredeti beállítottságának.
Gondolom erre mondják, "Kutyából nem lesz szalonna" ?!
Attól, hogy itt 15 éve beindult a vadkapitalizmus, én még nem tudok és nem is akarok átállni a pénzhajhászásra.
Sokan átálltak, de ez az állatok iránti elkötelezettsége kárára ment. És hidd el, hogy tudom mit beszélek.
Nálunk csóróbb társaság nincsen, de valszeg a személyes varázsomból kifolyólag :D vannak mások, akik a segítségükkel mindig biztosították azt az anyagi szükségletet, amivel az állatokról tudok gondoskodni.
A családom ellátása pedig egy más téma, de azt is megoldjuk, mert senki nem mozgásképtelen közülünk...szerencsére.

Nekem nem az ivartalanítás a legfontosabb, hanem először olyan állapotba hozni a cicákat, hogy aránylag jó eséllyel éljék túl a műtétet.
És nagyon nem tetszik, hogy minden menhely ész nélkül ivartalanít, közben a macskáknak pld. alapvető védőoltásokat nem adnak be, a kicsik mind hullanak, mint a legyek, nincs meg a minimális higiénia és biztonság. Gyakorlatilag csak a mázlijuknak köszönhetik, ha életben maradnak.
Nem is vagyok a kedvencük a többieknek. :D

Hát erről ennyit. Azt hiszem ismersz már annyira, hogy meg tudod érteni az álláspontomat. De, ha a nyáron eljössz, akkor tuti, hogy így lesz. o:)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 23 18:33 

Junior, a hárommillióhoz képest tényleg nem nagy szám. Azt a valakit kéne leállítani, akinek a cicája egyszerre hárommillió kölyköt ellik.:)))
Nem hülye vagy, hanem érzelem-vezérelt. Egyébként én is pontosan úgy tettem volna, ahogy te. Gyakran elgondolkodom, hogy emberek kisebb vagyonokat költenek beteg állataikra, miközben makkegészséges kutyákat ölnek meg a sintértelepeken. Hát nem teljesen ésszerűtlen a dolog? Nekem a cicáim közül (4) csak egy félszemű (1 teljes hónapig voltam vele gyesen, ezalatt nem dolgoztam, nem kerestem, csak költöttem), és csak egy másiknak voltak komoly húgyhólyag-problémai. A két kutyám közül meg csak az egyik volt már újraélesztve a kitudja, hányadik műtétje után. Nnna, hát ennyit az elméletről meg a gyakorlatról.:)))

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 23 17:39 
Site Admin

Kiszámoltam!

A több, mint 3 millió kóbormacskához képest, elenyésző.
És tudom, hogy hülye vagyok, de nem vagyok képes megtenni, hogy a már élő és mozgó kicsiket kidobják a kukába.

Elolvastam egy csomó könyvet és sehol nem divat a terhes cicákat ivaratalanítani, csak a hozzánk hasonló "fejlett" állatbarát országokban.

Én már láttam macskát császárral szülni. Akkor mutogatta meg a doki, hogy milyen vastag erek hálózzák be ilyenkor a méhét és még veszélyesebb az ivartalanítás, mint egyébként.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 23 17:06 

junior írta:
Kép

Ezt a gyönyörű kismamát kellett volna kb. 6 hetes terhesen ivartalaníttatnom. Nem vitt rá a lélek. [:nem]

Junior, egyszer számold ki, hogy ezzel hány újabb problémát varrtál a saját nyakadba, és ha a szaporulatból csak egyetlen lánymacska utcára kerül, és jó pár évig korlátlanul szaporodik, abból hány újabb kóborcica lesz.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 23 01:14 
Site Admin

Kép

Ezt a gyönyörű kismamát kellett volna kb. 6 hetes terhesen ivartalaníttatnom. Nem vitt rá a lélek. [:nem]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 23 01:02 
Site Admin

Kép

ő a szívbeteg cicánk, akit így ivartalanítottak. Kicsit jobban van, de az is csoda, hogy él. Bár nagyon kímélő életmódot folytat. Megpróbálom a rönthgent valahogy feltenni.
Hát tényleg nem semmi ekkora szívvel élni. [:nem]
Olyan szépen ellett volna a 80 éves mama mellett...miért kellett ezt csinálni?!

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Junior 2006 márc. 23 08:18-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 márc. 19 22:43 
Site Admin

Ezt még tegnap írtam, csak hát az uw... :düh

Most jöttünk vissza a dokitól az egyik ivartalanított cicával.
ő hortyogott nagyon, de mostmár a hagyományos szurira rá sem bagózott. Az egész oldala erősen fel-le járt.
ő már nagy cica és aránylag szelíd. Úgyhogy a doki megrönthgenezte, meghallgatta, meg minden amit kell.
Alapból 1 fokkal hidegebb volt, mint szabadna. ( 37,2 )

Kiderült, hogy a szive kétszer akkora, mint kéne, a tüdejében elhalt részek vannak és azért erőlködik annyira, hogy elég oxigénhez jusson. Ami persze tovább terheli a szivét.
Úgyhogy mostmár van egy szívbeteg cicánk is. [:disgust] A doki szerint, ha megkergetné egy kutya azonnal szívhalál.
Na most szegényt ilyen állapotban műtötte meg dr.s. és hagyta 11 órát a jégveremben a saját pisijébe belefagyni.
A mi dokink szerint ekkor fázhatott meg és az tett be a tüdejének, de a szívnagyobbodás már régebbi eredetű, mert 10 nap alatt- mióta nálunk van - ezt nem tudta volna megcsinálni.
Kapott valamilyen digitalis eredetű szíverősítőt, infúzióval a bőre alá, hogy ne túl gyorsan szívodjon fel. Valamilyen antibiotikumot szuriban és tablettában is még valamit, amit 3 napig kell adni neki.
Aztán felhívni a dokit, hogy él-e még.
Marha jó, mi?
Ráadásul ma még varratszedés lesz, de hogy fogom őket megfogni azt nem tudom. [8.]
A 3 kicsiből a két ivartalanított is elég ramatyul néz ki.
Most vettem Gimpet vitamint, Verty DMG-t, Gimpet algakapszulát és egy állítólag nagyon klassz fülcseppet, ami antibakteriális, gombaölő és atkaölő is egyben.
Ahogy hazajöttünk elkezdtem osztogatni a Gimpet vitamint- aminek a sikere hatalmas. De, ha így halad két napig sem lesz elég. Pedig biztos nagyon jót tenne nekik legalább egy hétig. [:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2077 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 135, 136, 137, 138, 139  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]