fejlc
Pontos idő: 2019 nov. 19 20:00

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2077 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 134, 135, 136, 137, 138, 139  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 03 12:21 

Hali ! A lerántástól nem nyílik szét a sebe?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 03 12:19 
Site Admin

Judit!

Jó lenne, ha a többiek is erre kóbászolnának, mert úgy emlékszem, hogy vagy a sebbenzin, vagy az alkohol oldja egy kicsit azt a nyomorult ragasztót.
Úgyis fájni fog, de talán nem annyira. Hány napja van rajta?
Addig felhívom a férjem, hogy hátha ő tudja melyik folyadék oldja egy kicsit a raganyát.
Oksi?
Azért érdekes, hogy hány napja van rajta, hogy mennyire marta fel a bőrét.
( Szólj és küldöm a sray-t!)

Na..azt mondja Peti, hogy a benzin oldja a ragasztót.
Ezt viszont csak úgy tudod megcsinálni, hogy az egyik sarkát egy kicsit lehúzod...tudom, hogy az sz*r ügy, de muszáj...aztán benzines vattával szépen lassan oldod, amit elérsz és úgy haladsz tovább.
Hajrá!!! Kitartás, a doki simán lerántaná, ha bőre lejönne, akkor is. Tudom, mert láttam már ilyet. [:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: leukoplaszt
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 03 12:05 

Junior, azt pontosan tudom, hogy mikor lett műtve, mert az orvostól én hoztam el. Előtte volt kóbor, és beadták, én pedig vállaltam, hogy gyesre megyek vele, amíg gyógyul, és utána vagy akad gazda, vagy visszateszik oda, ahol addig volt, de inkább megtartom.

De hogy a csudába szedjem le azt a rohadt ragtapaszt? Gyorsan lerántani nem merem (már a gondolatától is csurog a seggemen a víz), de egyébként sincs még akkora darab elválva a bőrétől, amit meg tudnék fogni. Szóval erre mondjatok valamilyen konkrét technikát, ami a cicának nem fáj, én pedig túl tudom élni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 03 09:02 
Site Admin

Helló Edit!

Ez jó hír. [:clap4] Néha nem árt, ha ilyet is hallunk!
A Te cicáidnak lefújták a sebet valamilyen sray-el?

Mostmár csak az kéne, hogy Te is jobban legyél.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 03 08:32 

Sziasztok!
Friss helyzetjelentés:
Gréti és Csenge jól vannak, elevenek, esznek, isznak, volt székletük is.
A bezártságot nehezen tűrik, de még nem engedhetem őket tetőre mászni, így csak felügyelet mellett mehetnek ki napozni egy kicsit.

Judit, én is leszedném azt a leukoplastot és naponta 1x átfertőtleníteném a sebet betadine-nel.

Üdv

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 03 07:05 
Site Admin

Szia Judit!

Én komolyan mondom, hogy nem tudom, hogy a hazai állatorvosok egyazon egyetemre jártak-e?
Nálunk soha nem ragasszák le- főleg nem leukoplaszttal a sebet. Az ő bőrük a mienknél is érzékenyebb, akkor mi a fenének kell azzal a sz*rral felmaratni az egyébként is fájós, sebes bőrüket? [:disgust]
Erre van az aluminium, vagy ezüst sray. Összevarrják és lefújják...el van intézve.
Úgyhogy én azt javaslom, hogy nagyon óvatosan szedd le. Ha tudsz szerezni nálatok ilyen sray-t, akkor fújd le vele nehogy elfertőződjön.
Ha nem tudsz, akkor küld egy emilt a címeddel és S.O.S küldöm az enyémet.
Ha láttad a képeket, hogy milyen állapotban kaptunk 3 frissen ivartalanított cicát, akkor most láthatnád, milyen gyönyörűen helyrehozta ez a spray. Addig, ha leszedted legalább Betadine-nel mosd le.

Azt is jó lenne tudni, hogy mikor lett ivartalanítva, meg hogy került az utcára ilyen állapotban? [8.]
Ha tudnál képet készíteni, akkor nagyjából meg lehetne mondani, hogy itt van-e az ideje a varratszedésnek, vagy jobb ha marad.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: ragtapasz
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 03 06:17 

Sziasztok, gyarapodtunk egy frissen ivartalanított ciccel. Kóbor volt, de nincs szívem visszaengedni az aszfaltdzsungelbe, annyira tündér.:)
A gondom viszont az, hogy a sebét leragasztották leukoplaszttal. Ezt nem kéne róla leszedni? Úgy emlékszem, ha megvágom az ujjam, és betapasztom (merthogy mosogatni, ugye, muszáj), akkor a leukoplaszt alatt felpuhul a bőr, és a seb is nehezebben gyógyul. Szóval szerintetek micsinájjak?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 01 18:38 

Szia!
Nem isznak, de nincsenek kiszáradva. Elég sok infúziót kaphattak. Nem igazán esznek, csak 1-2 szemet a száraztápból, egyébként most délutánra egész jól összeszedték magukat. Ne higgyétek, hogy csalódott vagyok, de azt hittem, kicsit elesettebbek lesznek és pátyolgatnom kell őket, ehelyett arra kell vigyáznom, hogy ne ugrabugráljanak. Persze az egész napot az előszobában töltöttem és kényeztettem őket, délután meg kimentünk napozni az erkélyre. :)

Készítettem 1-1 fotót, Junior, majd lehet, hogy elküldöm neked e-mailben és ha akarod, felteheted.

Üdv mindenkinek

Ui. Nem kaptunk "gallért" és csak néha jut eszükbe piszkálni a sebet.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 01 12:17 
Site Admin

Normális!!!!!!!!!!!!!!!!

Nyugika és lazaság.... [:sneaky]
Azért jól megnyúvasztották őket. Hagyd, hogy helyrejöjjenek.
Még az is lehet, hogy holnap, meg azután sem lesz rendes hangjuk.
Igyanak, az a lényeg.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 01 11:53 

Az normális, hogy nem nyávognak vagy ha mégis, akkor az eddigi telt hangjuk helyett csak egy vékony cincogás szerű hang jön ki a torkukon?

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 01 10:13 

Csenge evett pár szem száraz tápot.
A legnehezebben Gréti szemrehányó pillantását és távolságtartását viselem.
Mondtam nekik, ha rendes cicák lesznek és szundiznak, délben kimegyünk napozni. :)

Akartam fotót csinálni a sebhelyükről, de egyedül nem nagyon tudok. Egyébként nagyon tiszta és szépen van összevarrva. ("Mindent" kivett az orvos.)

Bagira (volt kandúr) az altatást leszámítva jól viselte az ivartalanítást, másnapra semmi baja nem volt. Akkor altatták 7. alkalommal és alig akart felébredni, de egyéb gond tényleg nem volt.

Lányoknál ez sajnos nehezebb.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: ivartalanitás
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 01 09:29 

Nekem 2 fiu és 1 lány cicámat ivartalanitották. A lány cica mütéte után nagyon hamar felébredt, de a "kómás állapotba" elég sokáig volt. A nyelvét - amit ugye mütétkor kihuznak - nagyon sokára huzta csak vissza. A mütét este volt, de még reggel sem akart semmit sem enni. Az orvos azt mondta, hogy nem is baj, mert amig az altató hatása nem ürül ki a szervezetből, a nyelve nem forog - még meg is fulladhat. A folyadékot pedig fecskendőből csepegtettük a szájába.

A fiuk sokkal könnyebben vészelték át a dolgot. ők a mütét "könnyebbsége" miatt kevesebb altatót is kaptak, sokkal hamarabb fel is ébredtek és természetesen tisztultak is ki. Az evészet is nagyon nehezne ment - csak konzervet, és főtt pépes hust kaptak. Száraztápot csak másnap, amikor már teljesen jól voltak.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 01 09:19 
Site Admin

Azt írod, hogy egyébként is laza a székletük, meg még a Calo pet is besegít, akkor mitől fész?
Nálunk még szegény kibelezett cicáknak sem volt ilyen prolémájuk, pedig annál jobban nehéz elbarmolni valamit.

Azért az jó hír, hogy csak gondolod, hogy corona vírus fertőzöttek.

Nekem is szoktak hányni az altatás után, de épp ezért kéne valami folyadékot juttatni beléjük.
Szerintem törődj a pszihéjükkel, aztán majd tudják ők mit kell csinálni.
Úgyis észreveszed, ha valami nem stimmel.
Mostmár nyugodj meg...ennyi erővel azt is lehet. Így sem tetszik, hogy örökké van valami bajod. Ha magad kikészíted, akkor aztán megnézhetik magukat a cicáid. [:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 01 08:57 

Szia Junior!
Elég kicsi cicák, de nem soványak. Grétike hasán egy fél centis hájréteg is volt az orvos szerint. Itt a környéken ilyen kisnövésűek a cicák.

Én nem a félrenyelés miatt, hanem azért félek nekik száraztápot adni, mert bizony ilyenkor nagyon nehéz erőlködniük és szeretném, ha minél könnyebben lenne székletük.

Azt elfelejtettem írni, hogy Gréti 3x, Csenge 1x hányt az éjjel.

A FIP-nek egy év is lehet a lappangási ideje, azután valószínűtlenebb a FIP kialakulása. Egyébként meg akárhányszor újrafertőződhetnek. Csenge + Gréti kijárnak az udvarra, imádják Foltost és mivel a macskák több, mint 80 %-a coronavírussal fertőzött, így valószínűnek tartom, hogy ők is.

Be kell szaladnom a tápegységért, mindjárt lemerül a laptopom.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 01 08:48 
Site Admin

Szia Edit!

Örülök, hogy túl vagytok rajta és hogy Te sem vagy normálisabb, mint én. :csatt
Szerintem is benne van a pakliban, hogy ettől az egésztől legyengült immunrendszerük rásegít a FIP-nek. De most mi a túrót tudsz csinálni. [8.] Ahogy így elnézem nem egy túlsúlyos macska egyik sem. Szerintem, ha nem adsz nekik olyan kaját, amit szeretnek, akkor rosszabb, mintha konzervvel próbálnád tömni.
Ha már rendesen felébredtek- márpedig ennyi idő után valószínű- akkor nyugodtan adhatsz nekik szárazat. Simán meg tudja rágni és nem akad meg a torkán. Ráadásul inni fognak rá.
Én ezt csinálnám, de legalább ugyanúgy tudod, mint én.

Lehet, hogy régen írtad, de honnan tudod, hogy corona vírus fertőzöttek?
Ennyi FIP-es cica után nem tudom megmondani mennyi lehet a lappangási ideje, ennek a dögnek. Valahol 4 hónapot olvastam, de ez nálunk máshogy volt. Mint általában minden. [:sneaky] Ez csak azért érdekes, hogy, ha már aggódni akarsz, akkor meddig tedd azt. [:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2077 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 134, 135, 136, 137, 138, 139  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]