fejlc
Pontos idő: 2019 dec. 11 18:22

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2077 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137 ... 139  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 10 13:25 

Herfe írta:
A gallért addig kell viselni amig bent vannak a varratok,a varratok pedig addig vannak bent amig a seb össze nem forrt. o:)

Ott nem akar összeforrni a seb, ahol saját maga kibontotta a varratokat, vagyis a seb alsó 1/5 részén; a többi része egész szépen gyógyul. Szóval szerintem ki lehet szedni a varratokat, de attól még az a gyulladt rész ott marad és azt továbbra se kellene nyalogatnia, mert még jobban begyulladhat.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 10 13:21 

A gyulladás sokat javult, már nem duzzadt a seb környéke, de még kicsit piros és a seb alsó 1/5-e gyulladtnak tűnik, mintha nem akarna rendesen összeforrni és kicsit nedvesnek látszik.

Kapott Ketofent, calo-petet, a/d-t, Vetri DMG-t. A betadine-t viszont tovább használtam, nem marta fel a bőrét. Tettem rá a csúszós szilfa barkájából is, szerintem az is segített.

A gallértól Gréti mély depresszióba esett, nem evett, nem ivott, nem aludt, nem ment WC-re, így le kellett vennünk azt a nyamvadt műanyagot. Persze csak szigorú felügyelet mellett, ezért is töltöttük az időt vasárnap délelőtt 11.30-tól ma reggel 6.00-ig az előszoba kövön ülve. Gallér nélkül egész jól evett, ivott, WC-zett és aludt is. Ma reggel sajnos újra vissza kellett tenni rá a gallért, mert nem tudunk vigyázni rá. Szerintem ha a pillantása ölni tudna, már nem élnénk.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 10 13:19 

A gallért addig kell viselni amig bent vannak a varratok,a varratok pedig addig vannak bent amig a seb össze nem forrt. o:)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 10 13:09 
Site Admin

Edit!
Szerintem ezt csak a doki tudja megmondani.
Lejebb ment a gyulladás és kajál Gréti? Jobb a hangulata?
Adtál neki valamit, amit ajánlottunk?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 10 13:01 

Ma megyünk varratszedésre.
Grétinek a sebe alsó része, ahol sokat piszkálta, nem forrt teljesen össze. Neki is kiszedik a varratokat? A gallért meddig kell még viselnie szegénynek?

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 08 09:20 

Tavalyelőtt a Kacornak a farokműtéte után kicsit kinyílt a sebe amikor elkezdett kijárni varratszedés után. Betadinos kezelést kapott rá.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 08 08:53 

Sziasztok!
Ma voltunk kontrollon, Gréti sebe az orvos szerint "nem lett csúnyább".
Amikor hazaértünk és kivettem a kosárból, akkor 1-2 csepp vért láttam a lepedőn, a sebe vérzett egy kicsit.
Legalább már nem lázas.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 08 07:39 

SZIASZTOK.

Zizi is nehezen viselte a gallért .esett bukott vele mindennek nekiment,és ugy járkált mint egy porszivo,a fejét nem tudta felemelni.
Nagyon sajnáltam de nem vettem le,mert nem akartam nagyobb bajt.
enni ő sem tudott ezért naponta többször levettem rola.Wc-re sem tudott menni mert a gallér széle felakadt a doboz szélébe...Nagyon rám volt utalva abban az időben,de szerencsére tuléltük minden gond nélkül.
Ha ráteszed a gallért nem kell tökölni a sebkötözéssel.

Ja,Ziziko mindig az alomban aludt a mütét után.gondolom azért mert a kis szemcsék dörzsölték a viszkető pociját.Szerencsére mégsem fertrőződött el a sebe!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 07 12:29 

Nem szereti különösebben se a nyers, se a főtt húst. Semmilyen tejterméket, halat vagy tojást se hajlandó megenni. Azt meg végképp nem érti, hogy a libamájkrémmel vagy a sonkával mit akarok. Semmilyen jutalomfalat (Gimpet stb.) nem megy le a torkán.

Kizárólag Royal Canin (főleg exigent) és HIll's száraztápokat eszik. Néha a konzervnek a levét lenyalja. Elég egyhangúan táplálkozik.

(Egyetlen úri ízlésű macskám Bendegúz volt.)

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 07 12:21 

Kis nyers húst se szeret Gréti?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 07 12:16 

Köszönöm a sok tanácsot, megfogadom őket. Remélem, Gréti hajlandó lesz együttműködni.
Grétinek abszolút nincs kedvenc kajája, nem szereti túlzottan a hasát, mintha csak muszájból enne. Úgy gondolom, egyelőre marad a Calo-pet és az a/d - fecskendőből.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 07 11:57 

Én mézzel úgy szoktam sebet "kezelni", hogíy amikor rákenem, persze, hogy letakarom, de azt tapasztaltam, hogy miután lemostam, hagytam a sebet levegőn, gyorsabban és szebben gyógult, mintha újra bekötöztem volna rögtön. Szóval, én így értettem. AZ bizti, hogy a méz nem árt...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 07 11:09 
Site Admin

Edit...emil ment!

De, ha már így rákérdeztél, hogy mit csinálnék, akkor azt amit anno az emlőgyulladásos Micókával. Hideg vizes ruhával borogattam a gyulladt részt, ami közben levitte a lázát is. ő speciel bírta az algopirint. [:sneaky]
De azóta szerencsére van már más is.
Gondolom a dokitól antibiotikumot kapott, úgyhogy a gyulladást kívülről tudod csökkenteni. Ezért órákig borogattam Micókát és nem engedtem fel a lázát 39 fölé. Most így nem akarom leírni milyen kenőcsöt tettem rá, mert lehet, hogy neki nem jó. De hát csak van valami gyulladáscsökkentő kenőcs. A dokinak tudnia kell. [8.]
Ha a pirosság elkezd halványulni és eszik is egy kicsit, akkor valszeg sínen vagy. Bár a gallér biztos idegesíti, ezért valami kendenc falatokkal kínálgatsd, kézből.
Nálunk a csirkemáj, mell be szokott jönni, ha már nem lázas.
Ja... és a betadine-t már rég abbahagytam volna. Szétmarja a bőrét.
Szerintem!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 07 11:06 

Active Manuka Honey (UMF 16) a méz neve, megnéztem a neten.
Pl. itt lehet róla olvasni angolul, bár én nem innen rendeltem:
http://www.manukahoney.co.uk/index.shtml

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 ápr. 07 10:49 

Nem alu spray-t kapott.

Nagyon piros a sebe MELLETT IS végig, kb 1,5-1,5 cm-es sávban és duzzadt.

Nem volt genny, csak mivel még nem forrt össze teljesen, kicsit nedvesnek tűnt, ahol szétbontotta.

Nem mértem a lázát tegnap este óta.

Hogy járt szegény Réka?

Bekötni a méz miatt akartam, azt ugyanis be kell kötni, de nem gallér helyett. Az a méz antibakteriális és sebgyógyító is, anyunak nagyon bejött.

Te mit csinálnál?

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2077 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137 ... 139  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]