fejlc
Pontos idő: 2019 júl. 15 20:02

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 179 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 05 19:24 

Lehet, hogy ez nem ide tartozik, de megkérdezem.
Ugye a cicáknak kiesik a foguk egy idő után, és nől helyette másik. Nekik is olyan rossz érzés, mint a kisgyerekeknek? Vagy ők meg sem érzik? Könnyebbé tudom neki tenni ezt az időszakot?
Ugyanaz az ismerős mesélte (szomszéd), hogy ők egyszer csak mindenhol kis fogakat találtak a szőnyegen. Először nem tudták, hogy mi az, aztán rájöttek, hogy az a cica foga.
Szóval lehet nekik is kapni valami krémet, vagy valami ilyesmit vagy nekik nem kell?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 05 19:08 
Site Admin

Szia Combika!

Van olyan, aki már 4 hónaposan ivartalanítja a cicáját. Én ezt el sem tudom képzelni.
Van olyan cica, aki nagyon hamar 6-7 hónaposan már tüzel. De általában - legalábbis nálunk- 9-10 hónaposan esnek szerelembe. Gondolom ez a fejlettségüktől függ. Én addig várok, amíg csak lehet.
Hallottam már olyat, hogy az első tüzelést megvárják és utána- ami kb 7-10nap- ivartalanítják. Valahogy így csináltam én is.

Az viszont biztos, hogy oltári koncertet tudnak csinálni, ami nem csak Ti, hanem a szomszédok idegeit is igénybeveszik.
Arról nem beszélve, hogy oltári szenvedés lehet szegény cicának is, ha dolgoznak a hormonok és nincs kandúr. Egyébként meg van, hogy hetente visszatüzel, addig amíg valami nem történik.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 05 18:14 

Sziasztok!

Kb. milyen idős korban kell a cicát ivartalaníttatni? Nekünk lány cicánk van, és nem tervezzük, hogy valaha is pároztatnánk és majd meg szeretnénk ezt csináltatni. 5 hónapos körül van a cica.
Egy ismerősünk mesélte, hogy nekik azt művelte a cica, hogy húzta magát a szőnyegen meg hogy rettenetes hangokat adott ki.
Állítólag utána kicsit nyugodtabb lesz a cica. Nem tudom.
Előre is köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: ivartalanitás
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 11 15:40 

Helló Junior
A dokikkal kapcsolatosan van némi tapasztalatom - mivel irtam már a Duckó cicámról, hogy ő vele született izületi problémás, kalcium, - porchiányos. Röntgen kimutatta az első lábainál a folyadék hiányzik a csontok közül. Sokszor tört már el a lába. Jelenleg is állandó gyógyszert kap. Csonterősitőt és ujzélandi kagylókivonatból kapszulákat ami pótolja az izületeket.

Sajnos amikor az első törése volt nem tudták megmondani az orvosok, hogy mi lehet a baja - csak a következő törésnél mikor kiköveteltem, hogy röntgenezzék meg szerencsétlent, mivel 15 cm-es ágyról leugrott és olyan fájdalmai voltak, hogy azt hittem kiszalad a világból.

Ez még mindig nem elég baj, hát a hátsó csipőizületeivel is baj van. Azt mondták, hogy nem kell nagyon etetni, hogy ne legyen nehéz és birja el a testsulyát. Hát hogy lehet egy állatnak nem enni adni amikor éhes. Persze, hogy megkapja a neki járó falatokat - kényeztetve van tisztességgel.
Az akkori orvos ha rajta múlt volna biztosan elaltatta volna szerencsétlent a további kínszenvedéstől, de én és a lányom nem engedtük meg, kiváltottuk a méreg drága gyógyszert és rendszeresen kapja. Jelenleg 14 hónapos és hisz' láttad a képet gyönyörü cicus.

A jelenlegi orvosaim pedig rendkivüliek. Az egyik már jó pár éve praktizál, a másik pedig most fejezte be az egyetemet. Hát csak jókat irhatok róluk. Ha kell még késő este is eljön hozzánk, ha nagy baj van és természetesen segítenek. Én már tapasztaltam egy-két dolgot, természetesen nem annyit mint Te.

Hát azért vannak kivételek!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 11 10:58 
Site Admin

ossi!

Tegnap kaptam emilt szegény Farosztól. Akaratomon kívül sikerült megbántanom az előző szövegemmel.
Az tény, hogy ő a saját cicáit tisztességgel neveli, rendesen ivartalanítatta és még az is lehet, hogy én sem hozom el a más cicáját 230 km-re, hogy jó helyük legyen. [:sad]
Szóval ő mindenképp egy jó csaj. Én legalábbis személyesen is ismerem és megszerettem- nemcsak azért mert ő is "halak". o:)

Azt viszont honnan a francból tudja, hogy az isteni dokik milyen hibákat követnek el, amíg ő maga meg nem tapasztalta? És sajnos legtöbb esetben mi is hiába gyűrjük magunkat, mi csak autodidakta módon belepofázunk a dolgukba. (Copy Gráf doki.)

Úgyhogy azt vettem észre, hogy mi elmondjuk a komoly alapon kinyomozott véleményünk és vagy elhiszik, vagy nem.
És kb. ennyi. [:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: ivartalnitás
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 11 10:16 

farosz írta:
Helló Junior!
Pécsett azt mondják az állatorvosok, hogy az ivartalnitást legjobb akkor elvégezni, ha már legalább egyszer lett cicája az anyának.

Akkor csak arra lennék kíváncsi, mi a sz*rnak járt egyetemre? Sörözni meg bulizni? Ahhoz bőven elég az egyetem mellett lakást bérelni... >:|

A méh kivételéhez: lehet, hogy van doki, aki nem hajlandó kivenni, de nem egy olyat tudok, aki le van döbbenve, hogy nem veszik ki. Valami oknál fogva, az utóbbiaknak hiszek...

A tablettáshoz meg: én olyat olvastam/hallottam, hogy az állati fogamzásgátlókat az emberi fogamzásgátlók alapján fejlesztették ki, azzal a különbséggel, hogy az emberekét hosszas kísérletezés előzi meg bevezetés előtt (és látjuk, így is vannak még következményei), míg állatokét nem. Egyáltalán nem lehet párhuzamot vonni az emberi és az állati fogamzásgátlók kockázatai között.
Mellesleg, aki doki nekem szimpatikus, azok azt mondják, állatnak fogamzásgátlót, csak bizonyos esetekben, akkor sem évekig, akkor inkább le kéne mondani arról, hogy az állatnak valaha utódai lesznek.
Nekem azok az esetek sem szimpatikusak, de az a gazdája felelőssége...

Járja egy pletyi (ami a forrásokat tekintve igaz lehet), hogy az egyik doki, aki hivatásból fogamzásgátlókat kutat, és közben tenyészt is, azokat a kölyköket, akik korábban fogamzásgátlás alatt álló anyától származik, úgy adja el, hogy a kölyköt halála után kéri vissza boncolásra. Vajon miért? Gondolom, nem azért, mert olyan biztonságos...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 09 21:52 
Site Admin

Szia Farosz!

Ezt a cica-antibébis beszólást meg sem hallottam. [:disgust]
Szerencséd, hogy a három gyönyörű cicád már itt van. [:baltas]

Két ilyen elfuserált cicát nekem kellett eltemetnem, mert a dokinak üzlet, a gazdájának könnyebbség a cicának meg annyi.
Aztán mikor 3 napos haldoklás után lefordult az ágyról bömbölve hívott, hogy képtelen eltemetni. Úgyhogy nekem kellett.
Hiába ugattam, hogy 5 évig ne adja a cicának, mert ez lesz.

A többit nem láttam saját szemmel, de sokat olvastam- és KOMOLY dokiktól-, hogy pont az készíti ki a méhet, ha a petefészket veszik ki csak. Azt hiszem ez már valahol szerepel, de, ha akarod megkeresem, vagy leírom.
Onnan tudom ennyire, mert én is azt akartam, hogy csak egy kis seb és kész. Aztán letettem róla.

Ne bosszants, mert megharapom Márvány farkát! o:)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: ivartalnitás
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 09 19:21 

Helló Junior!
Pécsett azt mondják az állatorvosok, hogy az ivartalnitást legjobb akkor elvégezni, ha már legalább egyszer már lett cicája az anyának. Nem szeretik kivenni a méhet és a petefészkeket, csak abban az esetben ha esetlegesen valami komplikáció lép fel. Vagy szüléskor vagy közvetlenül utána /halott cicák, nagy vérveszteség/. A méh kivételekor nagyot kell vágni a hason - hiába fertőtlenitik a külső vágást, a belső varratokat felszivódó cérnával varrják, de előfordul a cicák addig tépik, huzzák a külső varratokat, amig az beszakad és ha kimenős a cica be
is fertőződik.

Ezért azt mondják a dokik, hogy elégséges a petefészkek eltávolitása ahhoz, hogy ne legyenek utódok. Egyre jobban elterjed a cicáknál is a "tablettás" védekezés. Ennek is van mellékhatása ugyanugy mint a humán gyógyszernek, de jobb mint a felelőletlen cica szaporulat.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 09 16:34 

Bocs nem méh rák hanem mell rák.
De tudod hülye vagyok [:shooter]

www.famkat.hu/orvos/neuter.htm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 09 12:21 
Site Admin

Honnan veszitek Ti ezt a méhrákos dumát?

Életemben nem hallottam még, hogy a nem ivartalanított cica rákot kapjon. Azt már igen, hogy, ha csak a petefészkét veszik ki, akkor előfordulhat, meg egy csomó más is.
Ha egy macska rákos lesz az a frankó környezetünktől van.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 09 11:37 

Nállunk 1 doki 4 honapos kortol vállalja az ivartalanitést.Mert áll. Németországban már igy csinálják.Be is jelentettem,mert ugye azt mondta vihetem,mert ilyen fiatal korba ha megmüti kizárja a méhrák kockázatát ami az elö tüzelés után nagyobb,és minden további tüzeléssel nö.Fel is készitettem a mütétre koplaltatással Zizti,mert ugye csak nem akarom hogy méhrákja legyen!
Aztán valami miatt mégiscsak ugy döntöttem megkérdezek még néhány dokit.Bizti ami bizti.Felhivtam 3 dokit.Egy sem vállalt éretlen kölyköt.Csak kifejlett,ill. ivarértett nyagycicát.
De 2 doki véleménye sem volt egybehangzó.

Most várunk.Amig nem tüzel nincs baj.Azt olvastam a perzsák késön érö tipusok.Tehét még van 3 honapunk,az 1 éves korig.
No mondjuk Mano,aki szintén perzsa volt 10 honaposan leányanya lett.
Tehát?
Várunk.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 07 11:21 

Janina írta:
Huh, erre most nem emlékszem, de ettôl függetlenül lehet, h mondtam. Utána kell kérdezni. Persze nôstényt tuti nem műtenek így.

Akkor lehet, hogy Porcika mondta?

Az tényxleg igaz, hogy ne vegyél mérget arra, hogy Zizinek baja van. :D Lsd. Gin esetét, akinél ahány vérvétele volt meg ahány doki látta, annyi eltérő súlyos v. halálos betegséget diagnosztizáltak, szegénykém, meg él és virul csak töke tele van a vérvétellel meg a zöld ruhával. [:bleh]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 07 10:31 

Sziasztok,
Herfe, sztem ne vegyél rá mérget, h baj van Zizi szívével. Maximus is pont ilyen: ha sokat játszanak Kacérral, ôrülten liheg + melegben is - nyáron néha eléggé szenvedett. A dokinál meg annyira fél szegénykém, h attól megy fel a hômérséklete - komolyan!! Sztem is egy olyan orvossal beszélj, akiben megbízol, tôle kérj tanácsot.
Nôstény makka ivartalanításának idôpontjában tényleg nagyon eltérôek a vélemények. Én pl. azt olvastam több helyen is, h érdemes még az elsô tüzelés elôtt elvégezni a mütétet, így sokkal kevesebb az esélye, h késôbb kül. betegségei lesznek. Hogy konkrétan mi, azt most ne kérdezzétek, nem emlékszem. De utánanézek, ha gondoljátok.
Az én dokim pl. nem vette ki Kacér méhét. Sokan csak akkor szokták, ha pl. méhgyulladása van.
Van olyan orvos is, aki még mindig azokat a csökevényes elveket vallja, h egy ellést jó kivárni. Akkor most ... [:disgust]
ossi írta:
Janina mondott olyat, hogy van altatás nélküli ivartalanítás is.

Huh, erre most nem emlékszem, de ettôl függetlenül lehet, h mondtam. Utána kell kérdezni. Persze nôstényt tuti nem műtenek így.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 07 09:15 

Herfe, nem tudom, melyik doki mondta, akinél jártatok, de szerintem, a doki -ha tapasztalt- (szerintem,) a stressz okozta gyorsabb szívverést is beszámítva mond olyat, hogy normálisan ver-e vagy sem... Nálunk pl. nem is a szívével kezdik, had nyugodjon meg addigra picit.
Egyébként, az a stressz, hogy idegen helyen van, nem tudja mi történik vele, idegen emberek, idegen, furcsa szagok. Ez bőven elég.

Janina mondott olyat, hogy van altatás nélküli ivartalanítás is. Picit macerásabb lehet a doki számára, de ha tapasztalt, csinált már olyat, akkor azzal is minden oké lehet. Igaz, azt kandúrról mondta. Azért lánycicánál, petefészket, méhet kiszedni?

Szerintem, mindenképpen dokinál érdeklődj. Akár úgy, hogy több dokit is megkérdezel, pl. telefonon. Pl. Porcikáék dokiját, ő mit javasol. És utána beszélsz a saját dokitokkal... Ha gondolod, a mi dokinkat is megkérdezem, hamarosan úgy is telefonálnia kéne már Ginke eredményeivel...
Sajnos, döntened Neked kell, bármit is mondanak a dokik... Érdemes arra is rákérdezni a "tanácsadó" csinált-e már ilyet. Mrmint, hogy a cica szívével nem volt minden rendben.
Egyébként, nem lehet, hogy a betegsége miatt vert gyorsabban a szíve? Az teljesen normális...

A méhét szerintem is ki kéne venni és annak a dokinak van igaza, aki ugyanezt mondja.
Az, hogy első tüzelés előtt vagy után? Jó kérdés... Ha a cica kijárós, persze, hogy előtte jobb. Hacsak nem tudja gazdi megoldani, hogy addig bezárva legyen a cica. De, ugye, észreveszi-e időben, mikor kell benn tartani?

Szobacicánál teljesen okés megvárni az első tüzelést, vagy akár az első normális tüzelést is. Csak figyelj oda, hogy ha picit levertebb, stb. irány a doki, biztos, ami biztos...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 07 08:35 
Site Admin

Először is...mi az, hogy mitől lesz lány? Nem értem! [:nemerti] Hát nem épp az ezzel járó kellemetlenségektől akarod megszabadítani?
Egyébként utána attól lesz lány, hogy nem tökös. o:)
Csak a petefészek által termelt hormonoktól szabadul meg - sőt, még olyat is termel az agyalapi mirigy, annyit amennyire szükség van a szervezetben - de attól még cica marad. Egy kedves, aranyos gazdi imádó cica.
Egyébként ez egyáltalán nem vicces, mert 6 évig én is ilyen hülyeségeken agyalódtam. Szerintem ezen mindenki átesik, mert honnan tudja?

Itt sokkal nagyobb probléma a szive. [:disgust]
Szerintem egy cica nem tud annyit játszani Veled, hogy lihegjen. Két esetben gondolom, vagy mondjuk láttam, hogy liheg egy macs. Az egyik, ha dög meleg van, a másik a stressz. Egy normál macs szívverése alap állapotban 20-40. Ha ennél több, akkor az gáz. Számold meg.
Minden esetre nem ártana egy Porcikájéhoz hasonló épkézláb dokit szerezned, mert az altatás soha nem játék. Ha tényleg szívbeteg a cicád- még egy kicsit is-, akkor lövésem sincs mit csinálj. Csak azt tudnám javasolni, amit én tennék. De, hát én hülye vagyok tudod. [:vakar]

Egyébként bármit mondanak is a nagyfejűek, ki kell pakolni a cicának a méhét is és nem csak a daganat miatt. Én láttam már ilyet is, olyat is.
Petevezeték elkötést meg minden hülyeséget. Ne tudd meg milyen idióta problémákat okozhat. És legtöbbször okoz is. [:sneaky]
Szerintem is meg kéne várni az első tüzelést.
Gyakran esik le az állam, hogy -főleg a tenyésztők- már 3-4 hónaposan ivartalanítják szegény kiscicákat. Na persze a dokik meg is csinálják.
Gyakran elnézem az ilyen korú kicsiket, hogy mi a túrót tudnak kiszedni belőlük? A kandúroknak a golyóik sincsenek leszállva. Kipecázzák a hasüregből?! :csatt És mi van a lányokkal?
Brrrr...belegondolni is borzasztó. Micsoda szemét egy világ ez! [:crybaby]

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 179 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]