fejlc
Pontos idő: 2019 okt. 15 06:46

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 179 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 09 20:40 

Caspert szeretném apukának,de ha esetleg mégse jön össze,ott az apukája!
Ettöl függetlenül sem szeretném őt ivartalanitattni 6 hónaposan Az állatorvos azt mondta, húzzam ameddig csak lehet,hogy szép rámás kandÚR legyen belőlle! :D

Zizit most semmiképp sem akarom pároztatni,majd ha idösebb lesz.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 09 10:45 

Herfe, nagyon valószínü, h Zizi tavasszal elkezd tüzelni, de lehet, h már febr-márc környékén. Sztem egy kicsit még fiatal a vemhességhez, ha szeretnél kiscicákat, inkább várd meg az ôszi tüzelést. Belegondoltam, h én is most tavasszal szerettem volna Kacérnak 1 alomnyi kiscicát, csak másképp alakult. Tudom, h jobb így mindenkinek (fôleg a kiscicóknak), de azért nagyon sajnálom, h nem láthatom ôt soha anyukának és nem láthatom a kisbabáit [:sad]
Ja, Zizit Casperrel szeretnéd pároztatni? Mert ha nem, Caspert nemsoká lehetne ivartalanítani - 6 hónaposan már megcsinálják, sztem be tudnád elôzni Zizi tüzelését.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 07 15:43 

Nekem 3 ciám van. Kettő kandúr/ 3 és l l/2 éves/ és l nőstény szintén 3 éves. Mindegyik ivartalanitva lett.
Különböző időpontokban voltak a mütétek. Nőstény cicámnál az ellést követő 10. héten. /Már elválasztotta a cicákat magától/.

Mindegyik mütétnél benn voltam. Az állatorvos megengedte. Természetesen ő is fehérköpenyben és én is. Az utcai cipőmre kaptam egy rongyból készült huzatot. A vizsgálóban teljes rend. A fertőtlenitő szagát lehetett érezni csak. Az altatáshoz steril tűt használt. Utána az eredeti csomagolásba visszatette és a hulladéktárolóba dobta. A mütét ideje alatt csendnek kellett lenni!
A műtét után a nőstény cicánál - mivel nagy lett a vágása, egy olyan sprayt használt, ami egy filmréteget vont a vágás fölé, ezzel megakadályozta egy darabig, hogy a macska a varrócérnát kiszedje.
A fiúk helyzete egy kicsit másabb, mivel nekik jóval kisebb a metszés helye. Sokkal hamarabb is gyógyulnak. Nincs varrat szedés, mint az anyacicáknál.
Hát nekem ezzel kapcsolatban jó véleményem van az állatorvosaimról. /Mivel nem egy van!/

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 07 13:34 
Site Admin

Hát persze! Ezt mindenki maga dönti el.
Neked nem ujdonság, hogy én miket csináltam végig, úgyhogy ilyesmi meg sem kottyan. Viszont 10 év alatt nagyon sokat tanultam a dokinktól, aki ugyan nem bírja a kritikát- bár szerintem egyik sem- de az én pénzemért, azt csinálja, amit mondok. Gondolok itt leginkább az algopirinre.
Mondjuk azt nekem kellett mondani, hogy tegyen a szája elé valamit, de ilyen véres rongyos variáció soha nem fordult elő. Azért még nem szóltam, hogy a használt tűt ne nyomkodja bele a másik szuris üvegbe. De sajnos későn esett le. De legközelebb megteszem.
Ha minden az üzletről szól, akkor szerintem az én nem kevés pénzemért elvárhatok ilyesmit is. És, ha mindenki ezt csinálná, akkor lehet, hogy azt a 6 Ft-os tűt kicserélnék. Dehát ismered a véleményem az emberekről- gazdikról.

Egyébként a rendelőben én sem a cica fölött álltam, hanem olyan 5 m-re.
Mikor odahív hogy tanuljak, akkor magam teszem fel a számra azt a bigyuszt, meg kérek egy köpenyt. Dehát ez itt van, a többit nem tudom.

Nálunk is volt, hogy itt helyben ivartalanított 11 kandúrt. Kinn az udvaron. A világon semmi probléma nem volt. Később a kis Junior halt meg, mert szívbeteg volt, de erről nem a doki tehetett. Mi sem vettük észre.
Ez tényleg benne van a pakliban. Ennek ellenére az altatásból igaz a leglassabban, de felébredt és még egy évig boldogan élt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 07 12:55 

Sziasztok! Arra írtam, hogy én egy "történetet" ismerek részleteiben, vagyis, hogy milyen körülmények között dolgozott az, aki beengedte a gazdit. Mások, akik beengednek, nem tudom, mennyire körültekintően dolgoznak. Azt hiszem, Kipp ivartalanítása nem igazán a témába vágó...

Azt tudom, Junior, hogy Te benn szoktál lenni, de azt is, hogy merne Neked a doki nemet mondani! :))

Bizonytalanságom oka, pedig, az, hogy egy műtőnek azért mégis steril helynek kéne lennie, akár emberről, akár állatról van szó.. Viszont, ebbe nemtom, mennyire fér bele a gazdi jelenléte. Ember esetében el sem tudom képzelni, hogy pl. egy vakbél műtétet végignézzen a család is.

Van doki, aki otthon, lakáson megcsinálja az ivartalanítást. Többnyire-gondolom- ő is probléma/szövődménymentesen. De azt már nem hiszem, hogy feltétlenül bele kéne mennie ilyenbe egy gazdinak...

Szóval, szerintem, jó kérdés, hogy mi a jobb, benn lehet a gazdi, vagy sem?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 07 12:40 
Site Admin

Sziasztok!

Itt vagyok végre...átmenetileg!

Todom, hogy Nektek tulajdonképp nem mérvadó, hogy nálunk, hogy megy a dolog.
Az én dokim- a szerződéses- nagyon sterilen dolgozik.
Tulipán kivételével, több, mint 100 macsinál a világom semmi probélma nem volt. Minden műtétnél ott vagyok. Ki sem tud zavarni. Sőt, mondja, hogy menjek csak és tanuljak. Nála nem ez a probléma. A sok hibás diagnózis. De most nem erről van szó. [:disgust]
Amiket itt a véres rongyokról meg kajálásról beszéltek elég szörnyű lehet. Az tuti, hogy én megetettem volna a dokival a mocskot, amit maga után hagyott.
DE! Herfének mindenképp ajánlom, hogy legyen ott, ha mégis megműtik Zizit. Szerintem joga van hozzá. A műtétet nem zavarja és , ha látja mit csinálnak, akkor tanul belőle. Sajnos muszáj némi fogalmunknak lenni az ilyesmiről is. Legalább látod, hogy milyen tisztességesen végzi a dolgát a doki. És akkor legközelebb már bizalommal, vagy sem, fordulhatsz hozzá.
Az pedig, hogy felnyitják a cicát a természethez tartozik. Meg lehet szokni.
Az biztos, hogy amíg a cica alszik kussolni kell, mert még álmában is hallja a gazdi hangját és nem marad nyugton. Az pedig baj. Ilyen műtétek közben nagyon sokat lehet tanulni a saját cicádról és egyáltalán a macsikról.
Szerintem, ha normális a doki, akkor beenged, mert közös érdekről van szó. Elvileg.
Nekünk nem szabad lekvárnak lenni.
Az egyik legcsodálatosabb élményem, mikor az egyik cicám császárral szült és, ahogy kivették a kicsiket és rávették az első nyávogásra. Aztán ideadták a piciket bebugyolálva, mint egy kisbabát.
Tudom, hogy reménytelenül romantikus vagyok, de egy élet, vagyis 4 élet születését néztem végig.
Itt az egyetlen probléma, hogy találsz-e egy olyan klinikát, ahol komolyan veszik a macskákat is. Nagyon remélem, hogy végre szerencséd lesz.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 07 11:55 

De ott is kérdezhetsz jelszo nélkül :D
A jelszo csak a betegkartonok lekérdezéséhez kell.

Pengő császárjánál bent voltam.Ki akartam menni amint megláttam hogy már a kezében a szike,de nem engedett mondván:Mit gondol ki fogja a kölyköket ellátni? [:nemerti]

Egy porcikám sem kívánja hogy lássam a cicámat kibelezve,de kétségbe vagyok esve.-remélem ok nélkül. Úgysem fogok tudni megnyugodni,csak akkor,amikor már rég túl leszünk az egészen. [:disgust]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 07 11:37 

Nnna, a Háziállat.hu -n megkérdeztem. A debreceni dokikhoz nem tudok belépni, mert nem tudom, melyik email címemmel regisztráltam, illetve, milyen jelszóval. [:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 07 11:23 

Herfe írta:
Szerinted bent lehetek a műtétnél?

Szia! Szerintem, ezt a doki tudja megmondani, aki a műtétet végzi. Van, aki beenged, van, aki nem. Azért ne felejtsd el, hogy a Te jelenléted és utcai ruhád plusz fertőzésforrás. Szoktak adni antibiotikumot, de az csak bacik ellen jó...

Kippnél ott lehettem, de az nem is volt olyan komoly dolog, mint pl. egy lánycicáé, hiszen, csak a zacskóit kellett megvágni, nem felnyitni. Abut igaz, hogy messziről, de ugyanúgy végig nézhettem, a műtétről az orvos képeket csinált és megmutatta, mit hogyan és miért kellett.

Hallottam dokit, aki pl. kislánynál is beengedte a gazdit, csak aztán a kislány gazdája mesélte a körülményeket, ahogy ivartalanított... szóval, véres műtőasztal az előző műtét után, szanaszét kosz, véres rongyok, cafatok, az asszisztens ki-be járkált műtét alatt, benn evett, a doki közben fel-fel kapta a telefonját a gumi kesztyűvel, már használt ronggyal törölgette a seb környékét, vagyis, ők maguk már nem osztottak-szoroztak azzal, hogy jelen vannak. Ja, és egy évvel a műtét után valami furcsa csomó van a korábbi heg helyén. [:sneaky]

Persze, nem állítom, hogy felelőtlenség, ha a gazdi is benn van egy olyan műtétnél, ahol azért mégis a hasüregét kell felnyitni, mert nem tudom. Lehet, hogy tényleg mindegy. Csak arra akartam célozni, hogy az, hogy gazdinak nemet mondanak, nem biztos, hogy azért van, mert az orvos fél attól, hogy kiszúrod, hogy hibázik, vagy beleszól.

De az engem is érdekelne, hogy felelőtlenség-e, ha a gazdit beengedik műtétnél? Tudod mit? Megkérdezem valami tanácsadó rovatban! :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 07 09:59 

Igen valoban...

Még nem tudom akarom-e Zizit az első tüzelés után ivartalanitattni,vagy hagyok 1 alom kiscicát.Kiscicát is szeretnék,meg a mütéttől is félek!
Melyik dokihoz vigyem? [:nemerti] És ha meghal? [:nem]
Szerintem az dönti el a kérdést,hogy viseli a tüzelést.Állitolag a perzsák nem hangoskodnak ilyenkor.
Elöbb v.utóbb ugyis műtét lesz a vége!Mindenképpen olyan klinikára fogom öket vinni,ahol monitorra teszik műtét közben.Szerinted bent lehetek a műtétnél?Igy legalább bizti azt csinálnák amit kell,mert ugye cseszhetem a monitort ha nem kötik rá!
Caspert mindenképpen ivartalanittatom,amint elkezd jelölni,vagy büdi lesz.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 06 08:58 
Site Admin

Hali Herfe!
Ez bizony nehéz kérdés?! [:nemerti] Legalábbis is Zizi miatt.
Kiderült már, hogy mi van a szivével?

Egyébként nálunk a kisfiúk nem izgatják magukat a csajok miatt. De sosem lehet tudni.
Az biztos, hogy tavaszt éreznek. Ketteske már a liliomtiprásig is elmegy.
Nyezega, aki egy aránylag új kandúr, beleszeretett Picikébe, aki egy ivartalanított kandúr és fél éjszaka nótáznak nekem. :csatt
Ráadásul van egy csomó legyünk, ami így január elején nem egészen normális. Gondolom.
Szóval szerintem lassam jó lesz odafigyelni Zizire, de hogy mit csinálj... gőzöm nincs. Nem irigyellek. [:sad]
Jó tanács volt, mi???
Ja! Nézd már meg, hogy kaptál-e tőlem emilt, mert tegnap reggel óta nem tudok elküldeni semmit.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 06 00:12 

Nekünk nem volt ilyen gond,de szinte mindenki gyerekkori foga megvan :D .

Én is kihúztam a logo fogakat.Egy kutyás haver azt mondta ki is kell huzni mert különben görbe lehet a marado fogsora.

Csajok!!!!.Zizi 9 honapos Casper 5.Szerintetek ha Zizi elkezd tüzelni Casperben nem éled fel a férfiasság? [:nemerti] És ha feléled mit csináljak velük?Zárjam külön,vagy adjam meg az elsö éjszaka lehetöségét aztán vigyem öket ivartalanitattni?
Ajaj !!!Ha különzárom öket mind a ketten sirdogálni fognak?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 05 20:32 
Nálunk volt belőle "gond". Kipp napok óta alig nyúlt a kajájához. Először a száraztápot nem ette, majd a konzervet sem. Aztán azt sem, amit nagyon szeret. Már kezdtünk érte aggódni, de látszott, hogy kopog a szeme az éhségtől. Próbáltam neki 3 félét adni, tálat cserélni, átrakni a tálját máshova, máshogy rendezni a tál környezetét, de csak az első falatig müködött. [:sad]

Végül, kézből kínáltam, arra rárontott. Úgyhogy pár napig itt evet a szobában és nem volt gond.

Szerintem, fájhatott neki ahogy a foga szakította át a bőrt... Azt láttuk, hogy duplafogú vámpír. :D Szerencsére, hamar túl voltunk rajta...

Fogakat, viszont, nem találtunk, pedig, szívesen eltettem volna. :(

Ja, és gondolom, az új, hegyesebb fogaktól (vagy amikor nőtt?-már nem emlékszem) egy ideig sebes volt a szája széle ott, ahol hozzáért. [:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 05 20:24 

:D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jan. 05 20:04 
Site Admin

Nem tudom mit kínlódik a gépem??? [:crash] ...mert belerúgok akkorát.
Az emileket el sem tudom küldeni. Basszus!

Szóval: Nálunk még soha nem volt probléma a cicák fogváltása. Azt modják, hogy 3,5 hónapos korukban hullik ki a tejfoguk és nől a maradandó. Én ugyan még sosem néztem utána- pedig lehet, hogy kéne, mert a cicák korát innen elég jól meg lehet állapítani.

Az egy nagyon jópofa dolog, mikor dupla fogsoruk van. Persze csak elöl a szemfoguk.
A hátsó fogaknál volt már, hogy segítenem kellett, mert lógott a régi és zavarta a cicát. De simán kivettem. Észre sem vette.
Tehát én még nem hallottam, hogy probléma lett volna belőle, bár elvileg nincs kizárva. De szerintem ezért kár aggódnod. Nem bőgi át az éjszakát mint az emberkölyök. [:crybaby]

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 179 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]