fejlc
Pontos idő: 2019 dec. 11 18:46

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 179 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 28 12:18 
Site Admin

Szivesen,... de akkor lehetsz nagyjából nyugodt, ha normális dokit találsz.

Ebben nem tudoksegíteni, de azért biztos vannak, mert a többieknek is csak összejött.

Épp most vert át a kedvenc dokim is. Nem lenne szabad megbíznom egyikben sem. [:nem] De legalább nem került senki életébe.
Csak egyszerűen hazudott. Nem nagy ügy.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 28 12:07 

o.k. köszi a megnyugtató választ!

cili-mili

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 28 11:58 
Site Admin

Magánvélemény!

Nem azért veszik ki a méhét az ivartalanításkor, mert van valami baja.
Bár göri ügyben ossiék tudnak nyilatkozni.

Én nem vettem észre, hogy fájdalmai lennének a cicáknak a műtét után. Igaz a mi dokink mindig ad fájdalom csillapítót és antibiotikumot is. Sőt ezekkel napokra ellátja őket. Még alvás közben sem hagyja, hogy fájdalmaik legyenek. Még rá is kérdeztem, hogy minek neki, ha alszik?

Azt mondta, hogy attól még érez. Hát én ugyan nem tudom. [:sad]

Lényeg, hogy semmi fájdalomra utaló jelet nem tapasztaltam se fiúnál sem lánynál. Idegesség az volt + kétségbeesés az altatásból való kijózanodás során, de más nem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 28 11:08 

Hát dilemmában vagyok az ivartalanításssal kapcsiban, nagyon nehezen szánom rá magam.
Megvárom a következő tüzelést, és utána hajrá.
Az normális szerintetek, h. idáig két hetenként tüzlet, most viszont már 4 nappal túlhaladtuk a két hetet és még nem?
Kiváncsi vagyok, h. az itteni doki mit fog javasolni, vegyük ki a méhét is vagy csak a petefészket. Ha már műtét, akkor szerintem mindenképp túlesünk azon, h. a méhét is kivetetjük. A haziallat.hu-n néztem egy cica és egy görényke ivartalanítását. A cicnek a méhét is eltávolították. A görénykének csak a petefészkeit, amit azzal indokolt a doki, h. teljesen egészséges a méhe, ezért bentmaradhat.
Egy ilyen műtét után vannak a cicáknak fájdalmai? Vagy nem éreznek a hasukon lévő bibin kívül mást?

szép napot Mindenkinek, cili-mili

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 28 09:25 
Site Admin

Akkor most versenyeztek Herfével, ki a szerencsétlenebb? [8.]
Beszálljak én is? [:crybaby]

Gyerekek a problémák nem itt kezdődnek. Nőljetek már fel!
Ha már most nem tudtok pozitívan hozzáállni, akkor mi lesz később.

Tudom, hogy nagyon nehéz, de az élet egy nagy rakás sz*r, tehát azt a kevés jót kell értékelni, ami néha becsúszik.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 28 09:15 

Sziasztok,
aranyosak vagytok, remélem, télleg igazatok lesz [:angel_not] Ôszintén szólva én csak attól félek, h nem fogom idôben észrevenni hogy valami baj van, csak már késôn. No de biztos nem így lesz, Kacérral megbeszéltük, h legalább 30 közös évünk lesz!! :D Nekem sincs sokkal több... :m

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 28 09:12 
Site Admin

Akkor lehet Nektek is szorítani?!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 28 08:58 

Herfe írta:
Én Ziziko ivartalanítását azzal, szúrtam el, hogy nem vártam meg hogy tüzeljen. [:disgust]

Mi sem fogjuk tudni megvárni a tüzelést, Cengével és Grétivel jövő hét pénteken megyünk műtétre. :-(

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 27 21:56 

Ne izgulj Janina [:hug] ,nem lesz semmi baj!
Nem törvényszerű, hogy be kell következnie a bajnak. A csapatban a peches én vagyok, nem Te. Úgyhogy fel a fejjel o:)

Én Ziziko ivartalanítását azzal, szúrtam el, hogy nem vártam meg hogy tüzeljen. [:disgust]
Tudom, hogy meg kellett volna várnom, de itt a környéken nincs megbizható doki, ahhoz meg hogy Debrecenbe el tudjam vinni, szabit kellett kivennem, amit nálunk 1 hónappal előtte be kell jelenteni. Mivel a lakásunkban tilos állatot tartani, így nem kockáztathattam meg,hogy a kisasszony felhívja ránk a figyelmet.

Mindenesetre bízom benne, hogy nem lesz baj.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 27 14:31 
Site Admin

Janina!
Nyugika és lazaság...( anyám, mi? [:gun] ).

Az embereknél is csinálnak ilyen műtétet és általában semmi bajuk, ha nincs genetikai örökségük a méhrákra.

Azzal, hogy aggódsz semmire sem mész. Mit tudsz csinálni?
Ez már eső után köpönyeg. Figyeled a cicád és észre fogod venni, ha baj van.

Sokan művelik ilyen módon az ivartalanítást. Arról ugyan nem készült statisztika, hogy mi lett a következménye. Ez a modern orvoslás. [:sneaky]
Azt épp ma mondta Bora, hogy Amerikában soha nem így ivartalanítanak. És az is igaz, ha logikusan gondolkodunk, hogy egy elsovadt szerv nem igazán szükséges a testünkbe. Azt pedig a hülyék is tudják, hogy nem a méh termel hormonokat. :csatt
Úgyhogy valszeg kicsit le lettél alázva.
A méhgyulladást nagyon gyorsan észreveszed, mert genny folyik a hüvelyből. Könnyen gyorsan gyógyítható és még akkor is ráérsz kivetetni a méhét. Persze olyan dokival!!!! :cool
A rák kicsit alattomosabb, de, ha a Dorka kutyánk megúszta, akkor a cicádnak van is esélye. Ezt is észre lehet venni. Ha érdekel, leírom.
Lényeg, hogy ne parázz. Az is lehet, hogy senkinek nincs igaza, hanem a dokidnak. [:sad]

Ja! ...a kutatások azt mutatták, amit nem olyan rég leírtam ide valahova.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 27 14:00 

junior írta:
Sok mindenben tévedett a dokink, de azt azért nem feltételezem, hogy át akart verni a képek mutogatásával, ami egyébként a német kutatások eredménye volt.

Oksi, ezt én sem hiszem. De mit mutattak a kutatások?

junior írta:
Azért nem hinném, hogy Janinának aggódnia kéne.

Mért ne kéne? Ha nagy a veszélye, akkor igenis aggódom [:sad] Pusztítóan dühös lennék, ha amiatt kéne elveszítenem, mert csak félig csináltak meg egy rutinmütétet...

junior írta:
Szerintem elég akkor parázni, ha gáz van. Az meg még nincs és lehet- so?t valószínu?, hogy nem is lesz.

Mondjuk azzal nem teljesen vagyok tisztában, h megmenthetô-e a makka, ha már tünetek vannak? Illetve egyáltalán megmenthetô-e? Ezért kérdeztem a dokitól, h be lehet-e elôzni vizsgálatokkal.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 27 13:28 
Site Admin

Sok mindenben tévedett a dokink, de azt azért nem feltételezem, hogy át akart verni a képek mutogatásával, ami egyébként a német kutatások eredménye volt.
Más fórumokon is olvastam már a méh eltávolításának fontosságát.
Azért nem hinném, hogy Janinának aggódnia kéne.

Szerintem elég akkor parázni, ha gáz van. Az meg még nincs és lehet- sőt valószínű, hogy nem is lesz.

Persze ennek a dokinak a válasza is egy vélemény! Ha megkérdeznél egy másikat, lehet, hogy pont az ellenkezőjét mondja.
Mi ebben az ujdonság?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 27 13:26 

Hát igen, ez valsz. olyan, h ha kiveszik a tüdômet, nem rákosodik el, ellenkezô esetben semmi sem biztos... :D Bocsi a fekete humorért, de most komolyan: ha olyan nagy lenne a kockázata, nem automatikusan méheltávolításos mütétet csinálnának? Én legalábbis úgy látom, h a gyakorlat az, h akkor veszik ki, ha vemhes a cic vagy begyulladt neki. Vagy ha külön kéred. Én rendesen beparáztam (mint ahogy látszik is az írásomból), annyit beszéltetek errôl és ráadásul már semmit sem tehetek, mert Kacér túlvan a mütéten. De azért ez a doki megnyugtatott.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Janina 2006 feb. 27 13:28-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 27 13:15 

Ha kiveszik a méhet, biztos nem gyullad be és nem rákosodik el. Ha nem veszik ki, akkor semmi se biztos, bár lehet, hogy a megbetegedés valószínűsége kicsi, de mégis...

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 27 13:11 
Site Admin

Szerintem is Hmmm.... [:nemerti]

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 179 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]