fejlc
Pontos idő: 2019 dec. 11 18:25

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 179 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 07 01:58 

Szeretném Zizit ivartalaitattni.
Da aggodom,mert mikor legutobb voltunk dokinál az azt mondta a szive gyorsabban ver a kelleténél.Persze ez lehet a stressz miatt is.Na de ha mégsem?Meg ha sokat játszom vele liheg mint egy kiskutya.
Stressz...Ha meglátja a hordozokosarát,követeli hogy beengedjem.Tudja ha elöveszem ,megyün kirándolni.Ha kirándulás Keresztes.Ha Keresztes udvar,friss levegö,haverok,játék.Egyszoval imádja a hordozoját.
Egyszer elővettem neki,had aludjon benne ha már szereti.Erre a kisasszony fél ora elteltével elkezdett velem perelni a kosárbol:Miért nem megyünk mááár?
A dokihoz mikor megyünk szintén hordozoban viszem.Nem veszem ki azonnal a kocsibol,elösször megnézem van e bent valaki.Ha tiszta alevegö ,beszolok hogy jövünk,és csak ekkor veszem ki.
Na, akkor mitöl stresszelhet.
Ha viszont beteg a szive nem lehet altatni.Vagy igen?

Sok dokival beszéltem ivartalanitásról.
Az eggyik szerint tüzelés elött a másik szerint utánna.Az harmadik kivenné a méhét,és a petefészkeket,a 4. csak a petefészkeket. [:szemez]
Na most akkor mi a helyes?????
Nekem ami hihetönek tünik az az a verzio,hogy tüzelés után,hogy tudjuk,kifejlödött testileg.Valamint a méhet és a petefészkeket is el kellene távolittatni,mert ha bent marad a méh nagy a méhdaganat kockázata.No de akkor mitöl lesz lány?Mi gondoskodikm a hormonokrol.Vagy az már nem kell?
Vagy nem jol szürtem le a dolgokat? [:crybaby]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 11:25 

Sziasztok,
én csak a magam sztoriját mesélném el: én maximálisan megbízom a dokimban és Maximus ivartalanításánál sem volt semmijen gond. Mégis, ennek ellenére nagyon féltem, amikor Kacért vittem. Azért, mert rengeteg rémtörténetet hallottam, olyanokat is, amikor gyakorlatilag kizárható, h az orvos volt a hibás. Szóval elôtte napokig gyomorgörcsöm volt. Végül is embereknél is sokszor elôfordul hasonló, nem?
Biztos, h sok (majd' minden) múlik a dokin is. De persze az egyéb tényezôket (Tulipán esete) sem lehet kizárni. Jobb félni...
A klónozással egyetértek :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 10:43 
Site Admin

Hát azt nem bánnám. De gyorsan ám!!! o:)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 10:33 

Hm. Jó lenne vmi túrázó, jó doki...
Na, mindegy. Addig is, kérjek hajszálat a két ajánlott dokitól? Háthas klónoznak már embert is. :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 10:31 
Site Admin

Hát persze, hogy a doki a problémám.
Meg persze az, hogy a felnövekvő nemzedékkel együtt nem tudok 10-15 kandúrt felvinni Pestre, vagy Fehérvárra.
Tehát olyan doki kéne, vagy olyan macska, aki kibírja, hogy itt helyben töketlenítsék. Mivel azonban ilyen nincs, vállalnom kell a rizikót. És vállalom is a következő szerelmi időszak előtt.
De mostanság piszkosul elegem van a bénázásuktól. [:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 10:11 

junior írta:
Egy jó dokit akarsz nekem keresni? [:sad]

Nem akarok keresni, mert vannak jó dokik. Sajnálom, hogy nem nálatok... [:sad]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 10:10 

Mi nem értesz, Junior? Azt mondom, amit írtál.
Vagyis, hogy az ivartalanítással kapcsolatban, akárhogy is nézzük az a legnagyobb félelmed, hogy a cica belehal. Na, de miért hal bele? Mert ekkora lenne a esélye? Nem, hanem,mert a dokinál, aki csinálja, ekkora. Ergo sokat javítana az állat túlélési esélyein, ha megfelelő kezekben lenne nem? Pl. olyannál, akinél fel szoktak ébredni a cicák, illetve, a cicához szabott módszert választ (amit alapos kivizsgálással dönt el)...

Ha ilyen dokitok lenne, gondolom, Te sem sokat rágódnál az ivartalanítás veszélyein... Vagy igen?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 09:56 
Site Admin

Mi a túró van ossi?

Elvesztettem a fonalat! [:nemerti]
Egy jó dokit akarsz nekem keresni? [:sad]

Az én dokim is tud legalább ivartalanítani, csak altatni ill. felébreszteni nem. Sőt a betegeségeket igencsak foghíjjasan ismeri.
Ezzel sajnos nem áll egyedül, mert egy csomó macskás panaszkodott, hogy a béna doki, még akkor sem ismerte fel a FIP-et mikor hanyattesett a sárga olajos folyadékban egy ivartalanítás során.
Mi a sz*rt tanulnak ezek? Marketinget? [:sneaky]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 08:28 

Szia! Azt hiszem, jól olvasom, hogy a legnagyobb problémád ezzel az ivartalanítás-dologgal az, hogy kéne egy állatorvos, akinek a kezébe mernéd adni a cicáid egy műtétre is. (Van eszem, mi? :D )
Hát, igen, ez a része visszakanyarodik a doki-témához.

Viszont, azt hiszem, annak, akinek 1 max. 2 cicája van, ráadásul, az is ismert helyről, kevesebb rizikó-faktorral kell számolnia, és az ilyen, nyugodt szívvel viheti a cicáját olyan dokihoz, akiről tudja, hogy legalább ivartalanítani tud. Ez is hozzá tartozik a teljesebb képhez.
Kérjek egy hajszálat a dokinktól, vagy hamarosan megyünk Pestre, az ottani dokitól, hogy lehessen klónozni? :D :)) :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 03 05:51 
Site Admin

Teljesen igazad van ossi!

Viszont Te ismered a legjobban a helyzetet Tulipánnal kapcsolatban.
Az ő esete előtt nem is volt kandúr cicánk és nem is vagyok ellene, sőt rá fogom venni magam, hogy folytassuk. De ez egy akkora pofánverés volt, hogy még mindig látom vérbefagyva.
Tudod-mert beszéltünk róla, hogy ilyen pancserek kezébe adni Ketteskét és még vagy 3 imádott cicám- kiver a víz, ha rágondolok. [:disgust]
Valahonnan olyan dokit kell kerítenem, aki odafigyel és esetleg komolyan veszi, amit kérek tőle és jól meg is fizetem. Azt szeretném, ha gázzal altatnák és utána lenne annyi a doktor urakban, hogy fel is ébresztik. De, tudod, hogy itt még ilyen szurit sem tartanak, mert minek?:csatt
Úgyis addig nyomozok, amíg nem találok ilyet. [:sneaky]
Éppen elég kiscicát és kismamát kapunk így is és persze, hogy nem engedhetjük meg magunknak, hogy itt is szaporodjanak.
De, azt hiszem ezt le is írtam.
Tulipán esetét elrettentésnek szántam , hogy mennyire fontos egy lelkiismeretes dokit találni. Remélem a többieknek ez jön le az egészből!
Sok mindennel lehet vádolni, de, hogy nem teszek meg mindent értük az az egy nem igaz.
Arról nem is szólva, hogy az egyébként is a valószínűleg FIP fertőzött társaság leányzó tagjait mennyire igénybe veszi a szülés.
Talán ennyi magyarázat elég a leírtakhoz. [8.]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 02 10:21 

Bocs, még egy: azt hiszem, ez is olyan dolog, aminek a konklúziója az lehetne, hogy a felelős állattartás nem merül ki abban, hogy jól etetik, foglalkoznak vele, orvoshoz viszik, ha beteg, hanem az is, hogy minél több információt gyűjt az illető a választott kedvenc állatáról, úgy mindenestől, ami az állatot érintheti.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 02 10:15 

Szia!
Az én véleményem elég egyszerű az ivartalanításról, úgyhogy lehet, hogy nem lesz valami épületes.
1. A műtétek és altatás:
minden műtét rizikóval jár, és 100%-as sosem lehet kiszűrni, van-e olyan gebanc, ami miatt nem tanácsos altatni. Azt hiszem, az egyetlen "biztosíték", ha olyan doki végzi, aki előtte az állatot alaposan kivizsgálja. Kevés helyen szokás, de van rendelő, ahol az árban egy ultrahang is van. Ettől sem lesz 100%-an biztonságos, de biztonságosabb, mint olyan dokinál, ahol csak ránéznek az állatra és kész is a vizsgálat.

Márpedig, könnyen lehet, hogy a cicát nem csak ivartalanítás miatt fogják altatni élete során. Ha olyan betegsége lenne, ami műtéttel kezelhető, anélkül meg tuti belepusztulna, akkor se vállalnád az altatást?

2. fekete cicáknál nagyobb a rizikó:
ez attól függhet, hogy melyik doki milyen színű cicánál hibázik? Mert ahol fehér cica halt bele az ivartalanításba, ott a doki fehér cicákat mondott. [:sneaky]

3. ivarzás:
akármennyire természetes, nekem mégis úgy tűnik, hogy az állatnak NEM JÓ, ha ivarzik, -főleg párzás nélkül. Sőt. Az embernek meg az nem jó, ha orrba-szájba kölykezik, márpedig, minél jobban tartunk egy cicát, annál több kölyke lesz.
Az ilyen "szerelem" kölykökről meg tudjátok mi a véleményem. Szívesen csináltuk végig azt az időszakot, amíg Kippa felnőtt és elmondhattuk, hogy megmarad, imádjuk Kippát, de azért kívánom olyannak, aki a kijárós kandúrját nem ivartalanítja, hogy próbálja már ki, milyen érzés és mennyire szép a szabad cica szerelem...
Vagy egy egy nonstop hétvégés videó vetítést rendeznék neki a cica kínzásokról és gennyes szemű, fostos fenekű, síró kiscicákról. Mivel,az ilyen szerelem kölykök esnek az állatkínzásoknak és egy csomó fertőző betegségnek leggyakrabban áldozatul.

4. röviden:
Nem az ivartalanítás rizikós, hanem az altatás. Ma már többféle módszer közül lehet választani, olyat is, amihez nem altatják. Dokikból meg végképp széles a paletta, igaz, sajnos, egyelőre, nem mindenhol, csak országosan, illetve, egy-két helyen. [:disgust] Az ivartalanítást jónak tartom, jobbnak annál, hogy valaki a kockázatai miatt ne vállalja. És azt is tudom, hogy az senkit sem vígasztal, hogy százalékosan kicsi a rizikója, ha pont az ő cicája esik abba a százalékba.
De ez megint egy olyan téma, hogy a körülményeket tekintve, a gazda felelőssége, kit választ orvosul és mibe megy bele, mibe nem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 01 08:14 
Site Admin

Már nagyon rég meg akarom írni ezt a topikot, mert - főleg a mi szempontunkból - nagyon fontos.
Több, mint 10 év alatt több, mint 100 cicát ivartalanítottunk. Az első 60-at sajnos teljesen fölöslegesen, mert bunkófalván a szomszédaim, mind megölték. [:sad]
Itt a rezervátumban viszont elengedhetetlen, hogy legalább a fiúk semleges neművé váljanak. Sokáig következetesen hordtam is őket a dokihoz- mindaddig, míg egyszer Tulipán bele nem halt. Méghozzá egészen elképesztő módon. Már az altatáskor leállt a légzése és tulajdonképp többé nem is tért magához. A doki szerint fekete macskáknál ez néha előfordul! ( Megjegyzem Tulipán fekete-fehér kandúr volt!). Tulajdonképp a mai napig sem tudjuk mi történt. A doki szerint ilyen nincs is.
Lényeg az, hogy másnap elkezdett hányni és a 8 napos haldoklása alatt szinte végig dölt a vér a szájából és a beleiből. A doki nem is engedte, hogy elvigyem, mert úgysem tud vele mit kezdeni. Szerintem meg nem is lehetett, úgyhogy nem erőszakoskodtam. Egész végig tartottuk a kapcsolatot a dokival, aki a végén egy "sajnálommal" elintézte.
Így utólag csak magamat okolhatom, mert 5 napi itt tartózkodása alatt nem vettem észre rajta semmit, ami bármely betegségre utalna.
Hát persze így utólag azt mondom, hogy inkább maradt volna kandúr.
Úgyhogy mostmár még óvatosabb vagyok, mint előtte.
Ezt csak azért írtam le, hogy az altatásnak vannak egyedül veszélyei- hacsak a doki nem olyan béna, hogy elfertőzze a sebet. Ez azért nálunk még nem fordult elő, még a lányoknál sem, pedig az komoly műtét.
Tív év alatt ez az egy eset fordult elő, ami így végződött és még a dokit sem hibáztatom. Végülis megvizsgálta, ahogy tudta, megmérte a súlyát az altatóhoz, de valószínűleg az altatás kihozott belőle egy olyan rejtett betegséget, amit szegény nem élt túl. [:disgust]
Ettől függetlenül a felelősséggel gondolkodó gazdi mindenképp ivartalanítja a cicáját. Sokáig úgy gondolkoztam én is, mint az átlag,- ezer éve megrekedt magyar emberek- hogy természetellenes, meg ennyi öröme legyen stb. stb. Arra viszont ki gondol tovább, hogy mi lesz a kiscicákkal, akik az utcára kerülnek, vagy elviszi az a millió betegség egyike ami a macskákra leselkedik. Valami szadista barom megkínozza megöli. Bekerül egy menhelyre, ahol legtöbb helyen egy sem marad életben, vagy rögtön a kutyák elé vetik és még sorolhatnám a borzalmas dolgokat, mivel benne vagyok és ismerem szinte minden menhely munkáját. Sajnos.
Na meg persze az állatorvosok hozzáállását. Persze tisztelet a kivételnek.
Az a lényeg, ha egy szobacicát nem ivartalanítunk- vegyük először a felsöbbrendű lény szempontjait- akkor egy kandúr ivarérett korában olyan bűzzel látja el a lakást, hogy sok esetben ezért dobják ki. Lány cica esetébet pedig, ha nem hagyják szerelmeskedni, akkor hetente olyan koncertet rendez,- ami általában egy hétig tart- hogy a gazda a falramászik, amelynek a másik oldalán a szomszéd kaparja a tapétát. A megoldás: őt is ki kell dobni. Ha mégsem, akkor fogamzásgátló szuri, vagy tabletta, amitól jó eséllyel kap minimum hormonzavart és gyakran emlőrákot. Aztán, ha mindezt jó sokáig kapja, a felborult hormonrendszer ellen kap lórúgásszerű szurikat, amibe rendszerint bele is hal.
Sajnos nem egy ilyen cicát kellett eltemetnem, mert a jó gazdi nem volt képes megtenni. [:sneaky]
Egy szó, mit 100!... a cicákat ivartalanítani kell, még akkor, ha kijáró cica, mert ha más lánycicájának hoz össze kicsiket, a helyzet velük ugyanaz. Esélyük egyenlő a nullával.
Sajnos ők is a civilizáció áldozatai lettek, mint a kutyák a természet és a jobbérzésű emberek.
Ha mi- gondolom Ti is, akik olvassátok- egy kicsit is foglalkoztok a több, mint 3 millió kóborló, éhező és megkínzott pelyhes kis állat sorsával, akkor úgy gondolom előbb-utóbb belátjátok, hogy felelősséggel tartozunk értük. És mivel idáig fajult a dolog, meg kell próbálni annak a kevés józanul gondolkodó embernek elkezdeni valamit, ami egyszer elvezethet odáig, amit az intelligens országokban már rég megcsináltak. Nem szabad hagyni, hogy szegény gyönyörű állatok még tovább szaporodjanak.
Ha mindenki megtenné, hogy csak a saját területén- akár az egyszem cicáját is ivartalanítaná, és nem a menhelyekől várná el a hihetetlen mennyiségű, álalában már beteg állat befogadását, akkor nyílhatna egy út ami valóban segítene. De legalábbis példát mutatna sok sötét embernek. Talán! [:sneaky]
Az ivartalanítás "hátránya" egyedül Tulipán esete, ami még nálunk is egyedi volt.
Előnye viszont sokkal több. Gondolom, hogy mindenhol ezt lehet hallani, de a lényeget azért én is leírom, hátha sikerül egy embert meggyőzni. Manapság már ez is erdemény.
Szóval kandúr esetében nem jelöl össze-vissza, vagy, ha mégis, akkor annak nincs az az orrfacsaró szaga. Ez csak akkor fordul elő, ha valami csinos csaj kerül a környezetébe. Nálunk az átlag 100-120 macsiból 4-5 műveli ezt a sportot, sőt bár sokan nem ismerik el, simán tud rendszeres nemi életet élni. [:vakar] Míg nem láttam saját szememmel el sem hittem. A doki sem.
A lány cicáknál pedig szörnyű kín a beteljesületlen szerelem. Eszméletlen erős bennük az anyai ösztön és mindent meg is tesznek érte, hogy babájuk szülessen. Ennek gyakran az az eredménye, hogy bélyeg gyanánt találjuk meg az úton. [:sad] Vagy pedig nem ritkán 5-7 kis pelyhessel ajándékoznak meg. Aminek a további sorsáról a gazdinak halvány gőze nincs. Amit persze nem is csodálok.
Van még egy állati nagy ökörség, amit kezdő koromban én is bevettem. Mármint, hogy az ivartalanított macskák elhíznak és lusta disznók lesznek.
Felelősséggel mondhatom, ha ez így van az a gazdi hibája, mert agyonzabáltatja őket. Lehet, hogy nyugodtabbak lesznek, de ugyanúgy megmarad a mozgásigényük és olyan kedvesek lesznek, mint a kiscicák. Ráadásul a statisztika azt mutatja, hogy tovább élnek, mint a tökös, vagy kismama társaik. ( Ez az egy nem tapasztalat, mert nálunk más a helyzet.)
Hát nagyon nagy vonalakban ennyi!
Ha valakinek más a véleménye , szívrepesve várom.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 179 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]